Jestes tutaj: Home » FILM » Oz Wielki I Potężny

Oz Wielki I Potężny

Film Sama Raimiego zdobył serca wielu odbiorców na całym świecie, zajmując tym samym pierwsze miejsca w box-office’owych  rankingach. Co w nim takiego magicznego?

Otóż to. Sama magia. W produkcji mamy do czynienia ze światem do złudzenia przypominającym Alicję w Krainie Czarów Tima Butrona. Burtonowskiego klimatu dodaje także muzyka skomponowana przez Danny’ego Elfmana.

Sam film opowiada jak od zwykłego, cyrkowego iluzjonisty – oszusta przekonanego o braku dobroci w swym sercu, Oz pokonuje drogę do wielkiego i potężnego czarnoksiężnika o złotym sercu.  Historia pozornie banalna i mało odkrywcza, ale urokliwa oprawa czyni z niej piękną baśń dla całej rodziny.

Aktorzy nie mieli za wiele do pokazania, z wyjątkiem głównej postaci, w którą wcielił się James Franco. Zagrał na miarę swoich możliwości nie zawodząc, jak mniemam, swoich fanów. Co do innych ról, to nie można się przecież spodziewać skomplikowanego profilu psychologicznego u bohatera, który jest na przykład czarownicą. Niemniej jednak Rachel Weisz, Mila Kunis i Michelle Williams były chyba jednymi z najbardziej urokliwych (mimo diaboliczności niektórych) czarownicami.

Klimat, jak już wspomniałam, bardzo przypominał Alicję w Krainie Czarów. Szczególnie czuło się podobieństwo w momencie, gdy zobaczyliśmy porcelanowe miasto z filiżanek i imbryków. Mnie od razu stanął przed oczami Szalony Kapelusznik, Marcowy Zając i Suseł. Dodatkowym elementem nawiązującym do Alicji było przywiązanie Oza do swojego kapelusza.

Oz Wielki i Potężny to film idealny na jesienną chandrę, depresję, zimne dni, czy wieczory. Sprawia, że chociaż na chwilę człowiek może się udać do innego, magicznego świata i zapomnieć o szarej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 × dziewięć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 132 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony