Jestes tutaj: Home » FILM » Iron Man 3 – recenzja

Iron Man 3 – recenzja

(fot. filmweb.pl)Po raz pierwszy, po raz drugi, po raz trzeci… sprzedane! Trzecia i najprawdopodobniej ostatnia część Iron Mana podbiła serca… i portfele widzów na całym świecie. W Polsce również.

Shane Black z pomocą licznej ekipy zrealizował naprawdę spektakularne widowisko. Możemy liczyć na wybuchy, katastrofy, sceny walki, technologie, intrygi i oczywiście błyskotliwe wypowiedzi Tony’ego Starka. Niektóre sceny mogą się wydawać przerysowane, przesadzone, sztuczne, ale taka jest domena filmów o superbohaterach. Mają cieszyć oko i ucho, a nie być wymagającymi dziełami, do obejrzenia których potrzebna jest wnikliwa kontemplacja.

Główni bohaterowie: Robert Downey Jr. (Tony Stark) i Gwyneth Paltrow (Pepper Potts) świetnie odnaleźli się w swoich rolach. Nie jest to zresztą dziwne, w końcu robili to już trzeci, a wliczając Avengersów, czwarty raz. Warto zwrócić uwagę na postać Mandaryna graną przez Bena Kingsleya. Można powiedzieć, że w tym filmie miał on podwójne zadanie, gdyż musiał wcielić się w dwie role. Ale nie zdradzę szczegółów.

Mocną stroną filmu są jak zawsze technologie. Człowiek z ogromną fascynacją wpatruje się w to, co widzi, choć nie potrafi na dobrą sprawę tego nazwać odpowiednio. Brawa dla specjalistów od efektów wizualnych. Do końcowego efektu dołącza się także muzyka. Świetnie dopasowana i pozostająca w głowie jeszcze po wyjściu z sali kinowej.

Iron Mana 3 polecam wszystkim fanom zarówno Tony’ego Starka, jak i wszystkich superbohaterów. Na pewno się nie zawiedziecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 4 = trzydzieści dwa

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 061 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony