Jestes tutaj: Home » FILM » Marion Cotillard mówi po polsku

Marion Cotillard mówi po polsku

(fot. movies.ndtv.com)Festiwal w Cannes dobiega końca. Za uczestnikami premiera filmu „The Immigrant”, w którym Marion Cotillard wciela się w imigrantkę z Polski. Rzecz jasna aktorka mówi po polsku, co nie było dla niej łatwym zadaniem.

„Dostałam scenariusz, w którym miałam 20 stron tekstu po polsku i musiałam się go nauczyć jak najlepiej się tylko dało, bez akcentu. To niezwykle trudny język, w dodatku bardzo mało słów przypomina te występujące we francuskim czy angielskim. Gdy czytałam swój tekst, rozumiałam najwyżej ze dwa słowa” – wyznała Marion Cotillard.

Aktorka wciela się w filmie w Ewę Cybulską – kobietę, która przybywa do Ameryki z Katowic wraz ze swoją siostrą, Magdą. Niestety, Magda choruje na gruźlicę, więc kobiety zostają rozdzielone. Obu grozi deportacja, ale w pewnym momencie Ewa poznaje Bruno Weissa, który zapewnia jej dach nad głową, ale też zaczyna zmuszać do prostytucji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


sześć + = 10

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 169 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony