Jestes tutaj: Home » FILM » Historia o tym, jak ważne jest wysłuchanie obu stron – „Safe Haven”

Historia o tym, jak ważne jest wysłuchanie obu stron – „Safe Haven”

(fot. filmofilia.com)Safe Haven w reżyserii Lasse’a Hallströma nie można nazwać komedią romantyczną, nie jest też w 100% dramatem. Dlatego mimo negatywnych konotacji należałoby go nazwać melodramatem. Nazwa gatunku brzmi strasznie, ale sam film już do najgorszych nie należy.

Zaczyna się od tego, że pewna młoda kobieta – Katie (Julianne Hough) ucieka przed policją. Wsiada do autobusu i jedzie na drugi koniec kraju. Nie wiemy kim jest, co robi i dlaczego ucieka. Jednak po zaangażowaniu policjanta prowadzącego śledztwo możemy się domyślić, że sprawa jest co najmniej poważna. Kobieta dojeżdża w końcu do zapomnianej przez ludzkość mieściny, w której znajduje dom, przyjaciół i… miłość swojego życia. Jednak upiory przeszłości nie dadzą jej w spokoju cieszyć się życiem i znajdą ją nawet na końcu świata.

W rolach głównych wystąpili Julianne Hough, Josh Duhamel, Cobie Smulders i David Lyons. Wszyscy wpasowali się w przypisane im role. Julianne jako Katie – przestraszona i zdeterminowana, tak jak powinna. Josh jako Alex – czarujący i samotny, tak jak powinien. Cobie jako Jo – tajemnicza, ale jednocześnie godna zaufania przyjaciółka, zaś David jako Kevin – psychopatyczny i zdesperowany. Wszystko jak trzeba.

Historia może się wydawać widzom zbyt banalna i zbyt naciągana. Rzadko przecież się zdarza, żeby ładna kobieta udając się na odludzie spotykała mężczyznę swojego życia. W dodatku przystojnego, z poczuciem humoru i wszystkim innym. Fakt. Nieco to naciągane, ale od tego są filmy fabularne, żeby naginać rzeczywistość.  Byle bez przesady.

Dodatkowym atutem są krajobrazy, w jakich film był kręcony. Przyjemny widok zawsze działa na plus dla każdej produkcji.

Mimo że nie lubię rozczulających filmów, ten miał w sobie coś wyjątkowego. Humor, romans, akcja, kryminał, mieszanka, która sprawiła, że Safe Haven można uznać za produkcję dobrą i godną polecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× siedem = 42

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 136 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony