Jestes tutaj: Home » FILM » Dosyć duży Gatsby

Dosyć duży Gatsby

(fot. czestochowa.gazeta.pl)„Wielki Gatsby” był jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. W ubiegłym tygodniu trafił na ekrany polskich kin.

W 1996 roku Baz Luhrmann dosyć swobodnie przedstawił swoją filmową interpretację „Romea i Julii”. Nie bardziej poważnie (co nie znaczy, że źle) podszedł też do „Wielkiego Gatsby’iego” . W jego reżyserii Nowy Jork z lat 20. jest niczym współczesne Las Vegas, a ówczesny jazz mieszanką dance i hip-hopu.

Do takiego widowiska należy podejść z dystansem. Tyle tańca, muzyki i kolorów na próżno szukać w co niektórych musicalach czy show. Wszystko w filmie jest jednak zrealizowane ze smakiem, chociaż czasami niewiele brakuje, aby przekroczyć tę cienką granicę, która obraz dzieli od kiczu.

Film można obejrzeć w standardowej wersji 2D oraz wersji 3D z podrasowanymi efektami specjalnymi, których w filmie nie ma jednak aż tyle, by warto było wybrać tę drugą opcję.

Co zasługuje na uwagę w „Wielkim Gatsbym” to niewątpliwie ścieżka dźwiękowa – nie mniej zadziwiająca niż cały film. Doskonałe role trójki głównych bohaterów – Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire i Carey Mulligan także działają jak magnes, zwłaszcza na damską część widowni.

Cały film jest raczej nastawiony na pokazanie wielkiego widowiska niż wierne oddanie treści, bardzo dobrej zresztą, książki. Warto jednak wybrać się na niego do kina: to niemalże 2,5 godziny życia w innym świecie – świecie tańca, zabawy, pięknych kobiet i przystojnych mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery − = 1

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 056 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony