Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Odblokuj Bobolice – czyli wspieramy nasze zaprzyjaźnione miasteczko!

Odblokuj Bobolice – czyli wspieramy nasze zaprzyjaźnione miasteczko!

(fot. koszalin.pro)O uroczym i czarującym mieście Bobolice wspominaliśmy już dwukrotnie na naszych łamach. Jednak dotychczasowe relacje związane były stricte z tematyką sportową http://coolturalni24.pl/?s=bobolice. Tym razem zajmiemy się kwestią mającą wymiar ogólnospołeczny, mianowicie budową dwóch rond w celu udrożnienia ruchu samochodowego i turystycznego.

Bobolice to malownicze miasto w województwie zachodniopomorskim, położone w uroczej dolinie, przez które przebiegają dwa główne szlaki komunikacyjne biegnące z Warszawy i Poznania w kierunku Koszalina i Bydgoszczy. I właśnie dwie krzyżujące się drogi krajowe DK11 i DK25 są utrapieniem dla mieszkańców a przy tym jednocześnie zmorą dla kierowców i turystów, którzy zmuszeni są zwłaszcza w sezonie letnim (maj-wrzesień) stać w uciążliwych, kilkunasto kilometrowych korkach. W zaistniałej sytuacji poza totalnym chaosem komunikacyjnym, niekorzystnym wpływem na ochronę środowiska naturalnego, bardzo cierpi także rozwój turystyki w mieście i gminie, nie wspominając już nawet o problemach dnia codziennego, jak dojazd do pracy, czy po prostu zwykłe ludzkie poczucie bezpieczeństwa, którego w kontekście stresu, nerwów i zniecierpliwienia kierowców zwyczajnie brak. Paradoksalnie brak wypadków, to najczęściej powtarzany argument, którym posiłkuje się Minister Transportu permanentnie odmawiający podjęcia rozmów na ten temat. Według większości ludzi zaangażowanych w tę sprawę Sławomir Nowak ośmiesza się takim wytłumaczeniem, gdyż statystycznie znacznie trudniej o niebezpieczne wypadki czy kolizje, kiedy wszystkie auta stoją, bądź poruszają się w żółwim tempie.

Warto podkreślić, że władze miasta i gminy Bobolice prowadzą bardzo zaawansowany lobbing w tej sprawie. Burmistrz Mieczysława Brzoza brała udział w spotkaniu Sejmowej Komisji Infrastruktury, prowadzone są rozmowy z prezydentami, wójtami i radnymi miast położonych na trasie Drogi Krajowej nr.11 i 25 a członkowie bobolickiego samorządu przedstawiali ten problem na forum Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego. Wszyscy popierający tę inicjatywę mogą również za pośrednictwem strony internetowej www.odblokujbobolice.pl zamanifestować swoje poparcie dla idei budowy rond w Bobolicach. W akcje bardzo zaangażowały się także media i to zarówno ogólnopolskie (Polsat, TVP) czy też te o charakterze lokalnym ( Radio Koszalin, Głos Koszaliński czy Głos Słupski ), których dziennikarze stawili się licznie ze swoimi wozami transmisyjnymi podczas zainicjowanej w dniu wczorajszym akcji polegającej na blokadzie jednego z przejść dla pieszych. Uśmiechnięta i wesoła kilkudziesięciu osobowa grupa z transparentami i ulotkami, przez dwie godziny „spacerowała” po ulicy a wznoszone okrzyki i skandowane w rytm różnego rodzaju instrumentów muzycznych hasła miały na celu zamanifestowanie i nagłośnienie problemu paraliżu komunikacyjnego dotykającego cały region w mediach. Z dużym zrozumieniem do całej akcji podeszli też kierowcy oczekujący na przejazd ,a dzięki ulotkom informacyjnym wielu z nich, którzy często pokonują drogę do Koszalina, z entuzjazmem popierała protestujących.

Organizatorzy w związku z powodzeniem, dużym zainteresowaniem jak i oddźwiękiem społecznym całej akcji wyznaczyli kolejny termin protestu. Wydaje się, że data 5 lipca nie jest przypadkowa – wakacyjny piątek i tysiące zmierzających do nadmorskich kurortów turystów poczuje problem, z którym mieszkańcy Bobolic stykają się każdego dnia. Podobnież jak podczas wczorajszego protestu, nasz korespondent będzie czynnie uczestniczył w lipcowej akcji, także już teraz zapraszamy na fotorelacje z tego wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery × = 36

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 039 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony