Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Pink Freud 16 maja 2013 w Poznaniu

Pink Freud 16 maja 2013 w Poznaniu

(fot. materiały prasowe)Zapraszamy na trasę koncertową zespołu Pink Freud zatytuowaną Blade Runner Tour. Zespół podczas tej trasy zaprezentuje kilka NOWOŚCI, materiał z ostatniej płyty „Horse & Power” oraz muzykę skomponowaną do audiobooka na podstawie powieści „Blade Runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?” Philipa K.

Pink Freud założony w 1998 roku to jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie i nie tylko. Zespół przyczynił się do zmiany generacyjnej na polskiej scenie jazzowej i do otworzenia rynku wydawniczego na siłę muzyki niezależnej. Formacja przedefiniowała jazzową kompozycję dla pożytku publiczności nowoczesnej i wymagającej. Muzyka zespołu wychodzi daleko poza kanony tradycyjnej formy improwizacji i pomimo klasycznego instrumentarium wzbogaconego o najnowsze muzyczne narzędzia elektroniczne, ociera się o różne style od punkrocka i rocka, poprzez drum’n bass, jungle i dub, aż po eksperymentalną muzykę elektroniczną. W pełni świadome przekraczanie granic gatunkowych w połączeniu z kolektywną improwizacją stwarza niesamowicie energetyczną, pełną subtelnych melodii muzyczną kąpiel dla publiczności wrażliwej i świadomej.

Krytycy o zespole:

„to muzyka radykalna (…), jazz z najwyższej półki”
Piotr Iwicki, „Gazeta Wyborcza”
„Z nadziei polskiego jazzu Pink Freud zmieniają się w jego główną siłę”

SCENA POD MINOGĄ Nowowiejskiego 8
DATA 16.05
START 20:00
CENA 30zł przedsprzedaż 40zł w dniu koncertu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


pięć × 3 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 039 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony