Jestes tutaj: Home » FILM » Przegląd Nowego Kina Francuskiego w Warszawie

Przegląd Nowego Kina Francuskiego w Warszawie

(fot. institutfrancais.pl)Od 8 do 15 maja w warszawskim Muranowie zobaczyć będzie można najnowsze i najciekawsze filmy francuskie, które będą nawiązywały do historii i kultury Francji.

W programie przeglądu m.in.: „Żądza bankiera” (2012) w reżyserii Costy-Gavrasa, „Kraul” (2012) Herve Lasgouttes’a, „Róże na kredyt” Amosa Gitai (2010, film produkcji francuskiej, reżyser pochodzący z Izraela), „Therese Desqueyroux” (2011) Claude’a Millera oraz dwie animacje, „Obraz” Jeana-Francois Laguione (2011, dla dorosłych) i „Kot w Paryżu” (2010, reż. Alain Gagnol, Jean-Loup Felicioli; dla widzów w każdym wieku).

Przegląd Nowego Kina Francuskiego odbędzie się w Warszawie po raz czwarty. Organizatorzy wydarzenia to Instytut Francuski w Polsce i firma Gutek Film.

Szczegółowe informacje o 4. Przeglądzie Nowego Kina Francuskiego dostępne są na stronie internetowej kina Muranów www.muranow.gutekfilm.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 + = sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 171 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony