Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Superbohater – towar pożądany

Superbohater – towar pożądany

(fot. meritum.us)Filmy o superbohaterach – ludziach obdarzonych niezwykłą mocą… bądź niewyobrażalną sumą pieniędzy i ogromem intelektu – robią coraz większą furorę. Dlaczego?

Ludzie po prostu pragną superbohaterów w swoim życiu. A skoro nie mogą ich mieć na żywo, a przynajmniej nie w takiej postaci, to chociaż na filmach. Skoro technologia pozwala, to czemu nie?

Zapierające dech w piersiach efekty specjalne sprawiają, że najbardziej nieprawdopodobne staje się realne. Czy to nie przesada? Niektórzy twierdzą, że w tego typu produkcjach chodzi jedynie o demolkę i pokazanie możliwości innowacyjnych technologii. To w pewnym sensie fakt. Fabuła rzadko kiedy jest niezwykle ambitna i zaskakująca, ale … czy naprawdę ktokolwiek, kiedykolwiek się spodziewał nie wiadomo jak głębokiej analizy psychologicznej i wielowątkowości w filmach o superbohaterach? Chyba nie.

Chodzi przede wszystkim o to, żeby podziwiać, zachwycać się, zaspokoić potrzebę ,,wizualnej demolki’’ i po prostu dobrze się bawić. Te warunki wszystkie filmy o bohaterach jak najbardziej spełniają. Chyba się nie mylę? Ach. No i realizacja, w pewnym sensie, marzeń z dzieciństwa.

Każdy przeżywał taki okres kiedy to chciał być Supermenem by stawiać się na każde wezwanie ucieśnionych zyskując przy tym sławę i nieśmiertelność. Już o tym, że sam fakt pomagania ludzkości jest niebywałą zaletą, nie wspomnę.

Najbardziej popularne są chyba postacie z komiksów Marvela. Kolejne adaptacje i sequele zalewają filmowy świat, a fanów przybywa. Obu płci i w każdym wieku.

Już niedługo będziemy mogli zobaczyć Iron Mana 3. W czerwcu do kin trafi Człowiek ze stali, w lipcu Wolverine 2, w listopadzie Thor 2, a w roku następnym druga część Avengersów i Kapitana Ameryki. Istna uczta dla fanów superbohaterów.

Czymże byłoby życie bez nich? Na pewno byłoby nieco spokojniejsze, ale obawiam się, że tym razem to nie jest zaleta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 − = pięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 173 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony