Jestes tutaj: Home » FILM » „Roman Polański. Aktor. Reżyser.”

„Roman Polański. Aktor. Reżyser.”

(fot. news.o.pl)To tytuł wystawy, która będzie prezentowana od soboty w Muzeum Ignacego Kraszewskiego w Dreźnie. Drezno jest – po Berlinie i Duesseldorfie – kolejnym miastem niemieckim, w którym ekspozycja zostanie zaprezentowana. Będzie można ją oglądać do początku września tego roku.

Zdjęcia prezentowane podczas wystawy są ułożone chronologicznie – od etiud nakręconych w szkole filmowej w Łodzi po najnowsze produkcje. Ich autorami byli i są m.in. tacy operatorzy jak – Jerzy Lipman, Andrzej Kostenko, Witold Sobociński i Andrzej Kondratiuk.

Na wystawie będzie można obejrzeć również fotografie Polańskiego jako aktora. Grywał zarówno we własnych etiudach nakręconych w łódzkiej filmówce, jak i we własnych filmach m.in. „Lokator” i „Nieustraszeni pogromcy wampirów”. Występował też u zagranicznych reżyserów.

Wystawa została przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


trzy + = 6

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 136 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony