Jestes tutaj: Home » FILM » Film „Świteź” już w kinach

Film „Świteź” już w kinach

(fot. ocdn.eu)Po 7 latach ciężkiej pracy 20 minutowy, animowany film fantasy – „Świteź”, stworzony na podstawie ballady Adama Mickiewicza, trafi na ekrany kin.

Akcja rozgrywa się w dwóch planach czasowych: w epoce współczesnej Mickiewiczowi i w średniowieczu, gdy, według legendy, miasto Świteź zostało zatopione.

XIX wiek. W burzową noc przez rozległy step mknie powóz z młodym Podróżnikiem. Błyskawice zatrzymują go w środku lasu. Woźnica i konie zapadają w tajemniczy sen. Oszołomiony Podróżnik wychodzi z powozu. Z ciemności wyłaniają się złowieszcze postaci. Nagle bohater znajduje się wśród pędzących na czarnych wierzchowcach żołnierzy, którzy wypuszczają nad jego głową ogniste strzały. Uciekając przed niebezpieczeństwem, trafia nad brzeg pogrążonego w ciszy i spokoju jeziora. Mężczyzna niepostrzeżenie wpada do jeziora, które w niezwykły sposób przenosi go do pradawnego grodu, i staje się świadkiem ostatnich dni miasta Świteź – opisują film jego twórcy.

„Świteź jest nowoczesnym połączeniem literatury, malarstwa, muzyki i animacji” – podkreślają, określając ją jako „apokaliptyczną opowieść o zniszczeniu, cudach, odwiecznej walce dobra ze złem, wierze i nadziei”.

Film można oglądać od 26 kwietnia w kinach studyjnych.

Serdecznie zapraszamy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem × 1 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 648 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony