Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Premiera nowej książki Kinga „Joyland” już w czerwcu 2013

Premiera nowej książki Kinga „Joyland” już w czerwcu 2013

(fot. telegraph.co.uk)Dwa dni po amerykańskiej, czyli 6 czerwca 2013 roku, wydawnictwo Prószyński i S- ka zapowiedziało polską premierę nowej powieści Stephena Kinga pt. „Joyland”.

Miejscem wydarzeń opisanych w „Joyland” jest lunapark położony w małym miasteczku w Karolinie Północnej. Devin Jones, student college’u, zatrudnia się tam na okres wakacji, by zapomnieć o dziewczynie, która złamała mu serce. W lunaparku zmuszony jest jednak zmierzyć się z czymś dużo straszniejszym: brutalnym morderstwem sprzed lat, losem umierającego dziecka i mrocznymi prawdami o życiu – i tym, co po nim następuje. Wszystko to sprawi, że jego świat już nigdy nie będzie taki sam. Życie nie zawsze jest ustawioną grą. Czasem nagrody są prawdziwe. Bywają też cenne.

Zgodnie z zapowiedziami wydawcy „Joyland” to pasjonująca opowieść o miłości i stracie, o dorastaniu i starzeniu się – i o tych, którym nie dane jest doświadczyć ani jednego, ani drugiego, bo śmierć zabiera ich przedwcześnie. Nowa książka Kinga to jednocześnie kryminał, horror i słodko-gorzka powieść o dojrzewaniu, która poruszyć ma serce nawet najbardziej cynicznego czytelnika.

W Stanach „Joyland” ukaże się nakładem imprintu Hard Case Crime, odwołującego się stylistyką do pulpowych kryminałów z lat 40. i 50. Również powieść Kinga będzie w oryginale przypominała kieszonkowe wydania klasycznych pozycji Donalda Edwina Westlake’a, Roberta Blocha czy Lawrence’a Blocka (patrz na zdjęciu po lewej stronie).

Polska edycja powieści zostanie z kolei wydana w podobnej szacie graficznej, co pozostałe dzieła Kinga wznawiane przez Prószyńskiego (na zdjęciu po prawej stronie). Za projekt okładki ponownie odpowiadać będzie Vincent Chong. Premiera książki w Polsce zapowiedziana jest na 6 czerwca, czyli dokładnie w dwa dni po premierze światowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


4 × = cztery

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 218 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony