Jestes tutaj: Home » FILM » „Killing Bono”, czyli jak to było z U2

„Killing Bono”, czyli jak to było z U2

(fot. ramascreen.com)Film w reżyserii Nicka Hamma opowiada o historii dojścia zespołu U2 do sławy. Ale nie jest to zwykła biograficzna opowiastka. U2 jest tak naprawdę pretekstem do pokazania historii konkurencyjnej grupy założonej przez braci McCormick – Neila i Ivana. Zespół z Bono na czele nieustannie pnie się w górę, a Shook up musi się zmagać z towarzyszącym mu nieustannie pechem.

Film miał premierę w 2011 roku, ale warto go wspomnieć, ponieważ poruszane w nim wątki i problemy nie tracą na ważności. Produkcja ponadto ujmuje zdrowym podejściem i poczuciem humoru. Z jednej strony mamy do czynienia z sytuacjami dramatycznymi, ale z drugiej są one pokazane w tak komiczny sposób, że film pretenduje do miana komedii.

Ogólny ,,sympatyczny’’ obraz wzmacniają główne postacie grane przez Bena Barnesa (Neil) i Roberta Sheehana (Ivan). Jedna z najlepszych ,,braterskich’’ kreacji moim zdaniem. Naturalność i swoboda aż biła od aktorów, co sprawiało, że widz w pewien sposób współodczuwał ich porażki i dzielił z nimi ich sukcesy. Warto też zwrócić uwagę na postacie samego Bono (Martin McCann) oraz właściciela bloku mieszkaniowego – Karla (Pete Postlethwaite), który jest ewidentną postacią komediową w tej produkcji.

Charakteryzacja i kostiumy (szczególnie stroje głównych bohaterów) zachwycają i sprawiają, że odbiorca przenosi się do początku lat 70’. Do tego muzyka i mamy świetny, klimatyczny obraz tamtych czasów. Warte polecenia osobom, które interesują się zespołami z tego okresu.

Fabuła może się wydawać naiwna i banalna, ale ambicja nie była w tym filmie punktem docelowym. Chodziło o pokazanie trudów dojścia do sławy i determinacji jaka towarzyszy młodym członkom zespołów muzycznych. Nie ma tu zbędnego patosu i udawania, że jak się bardzo chce, to można osiągnąć wszystko. Powodzenie zależy też od wielu innych czynników, niezależnych od nas. No ale… trzeba próbować!

Film warty polecenia wszystkim fanom U2, chociaż mogą się oni poczuć ,,niedopieszczeni’’ oraz wielbicielom innych tego typu zespołów. Ponadto każdy, kto interesuje się szeroko pojętą muzyką powinien odhaczyć tę produkcję na swojej liście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 + pięć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 624 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony