Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Album o smakowitych rzeczach

Album o smakowitych rzeczach

(fot. polskieradio.pl)W poniedziałek do sklepów muzycznych trafił nowy studyjny album Michaela Buble. Krążek jest zatytułowany „To be loved”. To kompilacja 16 piosenek – głównie coverów, ale w zupełnie nowych aranżacjach.

Robiąc jazz z muzyki Bee Gees lub piosenkę Sinatry przerabiając na utwór w klimacie latynoskiej samby trzeba brać pod uwagę dwie możliwości: albo cały nagrany materiał jeszcze przed wydaniem trzeba będzie wyrzucić do kosza, albo poczekać, aż zrobią to słuchacze po kupieniu gotowej płyty. Michael Buble znalazł jednak trzecie rozwiązanie: pokazał, że muzykę można interpretować dowolnie, a wkładając w to talent i pasję, nie można nie zrobić tego dobrze. Tym samym swój najnowszy album umieścił na najwyższych półkach z muzyką.

Album na całym świecie promuje singiel „It’s a Beautiful Day”. Jest to akurat jeden ze słabszych punktów płyty. Utrzymany w soft-rokowym klimacie utwór od kilku tygodni jest nadawany przez stacje radiowe. Taki zapewne był wymóg wytwórni, aby płytę promować jak najbardziej chwytliwą kompozycją. Wymóg raczej nietrafny.

Słuchając płyty docieramy do jazzowego „You make me feel so young” i od tego miejsca im dalej, tym lepiej. Odświeżone „To love somebody” brzmi co najmniej rewelacyjnie, „Something stupid” – co najmniej zaskakująco. Kilka nowych utworów, szereg coverów szlagierowych przebojów, dużo zaskakujących aranżacji i dobrego wokalu piosenkarza. Sam Michael twierdzi, że to jego najlepsza płyta jak do tej pory, najlepsza zarówno pod względem muzycznym, jak i treści.

Na całe szczęście nie znajdziemy tu wszechobecnych wyznań o ludzkiej niedoli, przesyconych patosem aranżacji i grafomańskich tekstów, bo płyta jest, jak podkreślił Michael „o smakowitych rzeczach”. W sposób nieprzekombinowany, a jednocześnie wyrafinowany muzyk pokazuje, jak dobrze jest zaprzyjaźniony z muzyką.

Cały album to ciekawa mieszanka ballad, standardów, jazzu, popu z soft-rockiem. Tylko usiąść, posłuchać i dać się zaskoczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć − 1 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 138 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony