Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Wielki koncert Perfect

Wielki koncert Perfect

(fot. mojabochnia.pl)Od ponad 30 lat są na scenie. Na swoim koncie mają koncerty w Polsce i za granicą, wielkie przeboje, uwielbienie fanów. Na wielkim koncercie, który odbędzie się 20 czerwca w Sali Kongresowej przypomną nam swoją historię, czyli historię jednego z najbardziej popularnych zespołów minionego wieku.

Perfect założony został w 1977 roku w Warszawie przez Wojciecha Morawskiego, Zdzisława Zawadzkiego, Pawła Tabakę oraz Ewę Konarzewską i Barbarę Trzetrzelewską. Muzycy, wtedy jeszcze jako Perfect Super Show and Disco Band, występowali w warszawskich klubach i lokalach, wykonując covery popowych utworów oraz towarzysząc znanym gwiazdom, m.in. Annie Jantar i Halinie Frąckowiak. W 1978 roku do składu dołączył śpiewający gitarzysta Zbigniew Hołdys, który napisał pierwsze rockowe utwory Perfectu: Co się stało z Magdą K., Nie ma mogiły rock and rolla, Jego nie ma (piosenka ta otrzymała tytuł najlepszego utworu rockowego roku 1978, przyznawanego przez magazyn Non Stop). Zespół wyruszył w swoją pierwszą, kilkumiesięczną trasę koncertową po USA, gdzie występował w polonijnych lokalach, głównie w Chicago. Po powrocie ze Stanów Zjednoczonych Perfect opuszczają wokalistki, a wkrótce potem Tabaka i Morawski. Ich miejsce zajmują Ryszard Sygitowicz i Piotr Szkudelski, za mikrofonem staje natomiast Grzegorz Markowski. Nowy skład grupy z zupełnie nowym repertuarem i brzmieniem prezentuje się po raz pierwszy w sylwestrową noc roku 1980 w studenckim klubie Stodoła. Kolejny rok staje się przełomowym w historii zespołu. Perfect wydaje swoją pierwszą płytę Biały Album, na którym znalazły się niezapomniane utwory Chcemy być sobą i Nie płacz Ewka (ponad milion sprzedanych egzemplarzy w ciągu roku od wydania). Dzięki tym przebojom stali się najpopularniejszą grupą rockową w Polsce, koncertowali w całym kraju, m.in. na takich imprezach jak festiwal w Jarocinie, Rock Arena w Poznaniu, czy Rock Jamboree w warszawskiej Sali Kongresowej. Kolejne hity takie jak Ale wkoło jest wesoło i Niewiele ci mogę dać tylko przypieczętowują popularność Perfectu.
W 1982 roku, ze względu na stan wojenny, grupa zawiesza działalność, ale już jesienią wraca do koncertowania oraz nagrywania (album UNU). Z tego okresu pochodzą takie przeboje jak: Objazdowe Nieme Kino, Wyspa, drzewo, zamek i wciąż niesamowicie popularna Autobiografia. Do roku 1983 zespół święcił triumfy, oblegał szczyty list przebojów i królował w zestawieniach sprzedaży płyt. Nagle, szokując tysiące fanów, Zbigniew Hołdys ogłosił jego rozwiązanie. Ostatni koncert zespół zagrał w Opolu.

Przez kolejne lata członkowie grupy próbowali swoich sił w innych formacjach, ale bez większych sukcesów. W roku 1987 muzycy postanowili na krótko się reaktywować – dali trzy świetne koncerty – w hali Olivia w Gdańsku, w katowickim Spodku oraz na Stadionie Dziesięciolecia, gdzie w rytm największych przebojów bawiło się ponad 40 tysięcy widzów.

W 1989 roku Perfect z Hołdysem jako wokalistą, bez Markowskiego zagrał wiele koncertów w USA – grupa występowała tym razem dla amerykańskiej publiczności m.in. w Los Angeles, Nowym Jorku i San Francisco a nagrodą były nie tylko owacje widzów, ale również świetne recenzje w takich mediach, jak telewizja ABC, New York Times, Newsweek, Village Voice, czy magazyn Spin.

W 1993 roku Perfect powrócił, już bez Hołdysa, za to ponownie z Markowskim. Po trasie koncertowej w Kandzie, która odniosła wielki sukces i po wielu namowach fanów, muzycy postanowili, że tym razem reaktywują się na stałe.
W 1997 roku na rynku ukazuje się album Geny, z kolejnym wielkim przebojem Niepokonani, który pokrywa się kilkukrotnym złotem. Dwa lata później Perfect wydaje mocno rockowy krążek Śmigło oraz rusza w tournée z okazji dwudziestolecia istnienia zespołu.

W 2002 roku zespół nagrał razem z Polską Orkiestrą Radiową płytę z symfonicznymi wersjami swoich największych hitów, która już po dwóch tygodniach od premiery pokryła się platyną, bijąc dotychczasowy rekord rynku muzycznego w Polsce.
W 2004 roku na rynku pojawił się kolejny album Schody. Zespół, jako pierwszy w Polsce zdecydował się opublikować swoje dzieło tylko w internecie. Muzycy otrzymali za to statuetkę Światowego Dnia Telekomunikacji za swój wkład w rozwój polskiej teleinformatyki oraz zaskarbili sobie sympatię młodszych fanów.

Rok 2010 to rok obchodów trzydziestolecia działalności Perfectu. Z tej okazji zagrali koncert w wypełnionym po brzegi katowickim Spodku oraz wypuścili na rynek album XXX, który promowały single Raz po raz (straszą nas), Hej Ty (Twój czas) oraz Czy to ja. Krążek już w tydzień po ukazaniu się na sklepowych półkach znalazł się na szczycie zestawienia OLiS, a chwilę później otrzymał złotą płytę.

Koncert odbędzie się 20 czerwca 2013 roku w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie o godz. 19.00
Bilety są już w sprzedaży: www.eventim.pl  od 80 zł.

Serdecznie zapraszamy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 1 = dziewięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 598 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony