Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Aktorstwo » Udo Kier na festiwalu Off Plus Camera

Udo Kier na festiwalu Off Plus Camera

(fot. flixster.com)Niemiecki aktor, mieszkający w USA – Udo Kier spotkał się we wtorek z publicznością festiwalu Off Plus Camera w Krakowie. Zasiada on  w jury głównego konkursu na tym festiwalu.

Udo Kier, właściwie Udo Kierspe, urodził się 14 października 1944r. w Kolonii, w Niemczech. W latach 70. został zauważony podczas castingu, przez Rainera Wernera Fassbindera, który zaangażował go do kilku swoich filmów. W tym okresie Kier przyłączył się do komuny teatralnej Fassbindera, prowadził kuchnię w jej monachijskiej siedzibie. Wystąpił łącznie w 5 filmach RWF. Wziął udział także w dwóch znaczących filmach spółki Andy Warhol – Paul Morrisey, wcielając się w role Drakuli i Frankensteina. Wcielił się również w tytułową rolę w „Docteur Jekyll et les femmes” (1981) Waleriana Borowczyka. Zagrał w niemal wszystkich filmach Larsa von Triera (oprócz „Idiotów”). Wystąpił w teledysku Madonny „Deeper And Deeper”/1992/ oraz z aktorką Brigitte Nielsen w wideoklipie zespołu KoRn „Make Me Bad”/2000/.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− jeden = 7

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 057 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony