Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Arkadiusz Gacparski nie żyje

Arkadiusz Gacparski nie żyje

(fot. echo.szczecin.pl)Arkadiusz Gacparski, rysownik i karykaturzysta, scenograf związany z teatrami szczecińskimi nie żyje. Zmarł w Szczecinie w nocy z soboty na niedziele po długiej chorobie. Miał 51 lat.

Gacparski – rodowity szczecinianin, znany był przede wszystkim ze swych karykatur i satyrycznych rysunków, często o zabarwieniu politycznym, ale był także plakacistą, scenografem teatralnym, autorem portretów. Jako rysownik komentował satyrycznie otaczającą nas rzeczywistość.

Należał do Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury oraz Stowarzyszenia Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Swą pracę twórczą rozpoczął od publikacji w „Polityce” i „Szpilkach”. Potem publikował m.in. „Głosie Szczecińskim”, „Kurierze Szczecińskim”, „Dzienniku Poznańskim”, „Tygodniku Poznaniak”, „Wielkopolaninie” i „Najwyższym Czasie”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem − = 0

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 196 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony