Jestes tutaj: Home » FILM » „Nieobliczalni” – recenzja

„Nieobliczalni” – recenzja

(fot. wyborcza.pl)W kinach wielkiego wyboru nie ma, jeśli chodzi o nowości. Dlatego też z przysłowiowego ,,braku laku’’ wybrałam się na Nieobliczalnych – oglądanie komedii kończy się u mnie raczej zniesmaczeniem, albo po prostu zawodem, ale tym razem nie żałuję.

Film nie należy do tych najbardziej ambitnych. Nie jest skomplikowany, można powiedzieć, że jest wręcz banalny. Ale po co ludzie oglądają komedie? Żeby myśleć i układać w głowie misterny plan zniszczenia? Nie. Żeby się pośmiać i oderwać od smutku dnia codziennego. W przypadku Nieobliczalnych – jak najbardziej cele możliwe do osiągnięcia.

Schemat bardzo popularny. Dwie antagonistyczne postacie, które na początku filmu się nienawidzą, a potem zostają najlepszymi przyjaciółmi. Na każdym kroku łamią prawo, mimo że są policjantami, ale uchodzi im to w końcu na sucho. Ba! Dostają awans! No i oczywiście konflikt miastowych z tymi z tak zwanego przedmieścia. Wszystko, czego można się było spodziewać. Odhaczone.

Główni bohaterowie świetnie sprawdzają się w swoich rolach, zarówno Omar Sy, znany z Nietykalnych, jak i Laurent Lafitte. Obaj tworzą kreacje parodiujące strategie policyjne i niektóre ludzkie przywary. Można się ewentualnie przyczepić, że Omar Sy grał niemal identycznie jak w Nietykalnych, ale taka była po prostu jego rola.

Scenariusz mało ambitny, jak już wspomniałam. Ale tak naprawdę tu nie o samą historię chodziło. Morderstwo jest tylko pretekstem do przedstawienia parodii poszczególnych zachowań, a nie stworzenia obrazu pracy policji. Taka rola komedii, wracamy do punktu wyjścia. Niektóre sceny naprawdę śmieszą i mimo, że nie przepadam za gangsterskim i komediami, to ta mi się podobała. W sam raz na rozluźnienie po męczącym dniu.

Mocną stroną filmu jest muzyka. Żywiołowa, dynamiczna, pasująca do klimatu filmu i stanowiąca idealny podkład do jazdy samochodem, czy też wycieczki pieszo przez miasto. Dlatego też, kiedy pojawi się soundtrack – serdecznie polecam.

Tak jak wspominałam nie należy spodziewać się górnolotnych mądrości, czy zagmatwanej fabuły. Ale historia sama w sobie zabawna, postacie świetnie dobrane i zagrane, do tego dobra muzyka. Nic tylko oglądać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem − 6 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 137 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony