Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Franz Ferdinand kolejną gwiazdą Coke Live Music Festival

Franz Ferdinand kolejną gwiazdą Coke Live Music Festival

(fot. themasses.nu)Każdy koncert tego zespołu przepełniony jest samymi przebojami. Nie musieliby nagrywać nowego albumu, ale ten pojawi się już niebawem. Będzie można usłyszeć go na żywo  już niebawem, gdyż Franz Ferdinand zostali headlinerami Coke Live Music Festival.

Franz Ferdinand to szkocki zespół pochodzący z Glasgow wykonujący indie rock. Jego nazwa pochodzi od nazwiska Franciszka Ferdynanda. Liderem zespołu jest wokalista i gitarzysta Alex Kapranos, który razem z Nickiem McCarthym jest autorem niemal wszystkich tekstów piosenek oraz skomponowanej do nich muzyki. Zespół ma na swoim koncie trzy płyty, natomiast czwartą tworzą już od dwóch lat. Ich kariera rozpoczęła się od singla Take me out z albumu „Franz Ferdinand”, który osiągnął szczyt wielu muzycznych podsumowań m.in. Mercury Music Prize, oraz Brit Award dla najlepszego zespołu.

Po sukcesie pierwszego albumu stało się jasne, że Franz Ferdinand opanuje nie tylko brytyjski rynek muzyczny. Kolejne płyty niosły ze sobą nowe hity m.in. „No You Girls”, „What She Came For” i „Can’t Stop Feeling”.

Koncert w Polsce  odbędzie się pierwszego dnia Coke Live Music Festival  9.08.2013
Bilety są już w sprzedaży.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 3 = dziewięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 154 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony