Jestes tutaj: Home » FILM » Kino to nie bar

Kino to nie bar

(fot. filmofilia.com)Martin Scorsese, legendarny reżyser takich filmów jak „Taksówkarz”, „Aviator” czy „Chłopcy z ferajny” wygłosił wykład w centrum sztuk wizualnych JFK w Waszyngtonie. Tłumaczył tam młodzieży, że oglądanie filmu nie powinno wyglądać jak wypad na hamburgera.

„Ciągle stajemy twarzą w twarz z niespotykaną dotąd liczbą obrazów. Młodzi ludzie muszą zrozumieć, że nie wszystkie produkcje mogą być konsumowane jak fast food i natychmiast zapomniane. Musimy nauczyć ich dostrzegać różnice pomiędzy obrazami, które rozwijają ich inteligencję i człowieczeństwo, a filmami, które są niczym innym jak produktem do sprzedania” – mówił Scorsese.

Twórca zasugerował, by zajęcia ze sztuki filmowej znalazły się na stałe w programie nauczania historii sztuki. Dodał, że kinematografia zasługuje na szacunek w równym stopniu jak inne formy artystycznej ekspresji.

„Tak jak nauczyliśmy się być dumni z naszych poetów, pisarzy, artystów jazzowych i bluesowych, tak powinniśmy się chwalić dorobkiem naszej kinematografii” – podsumował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


1 × = osiem

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 859 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony