Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » „Polietylen. W ciemności” – czyli wystawa Althamera we Wrocławiu

„Polietylen. W ciemności” – czyli wystawa Althamera we Wrocławiu

(fot. polskieradio.pl)Do 15 kwietnia 2013 roku będziecie mogli oglądać niezwykłą wystawę, stworzoną przez Pawła Althamera wykonaną z polietylenu, wykorzystywanego do produkcji m.in. protez.

Wszystkie 38 rzeźb przedstawia wizerunki chętnych, którzy zgodzili się na wykonanie odlewu twarzy, w ramach projektu „Almech”.

Althamer znany jest z działań artystycznych, do których angażuje niezwiązanych ze sztuką ludzi. Ich udział jest koniecznym warunkiem powodzenia zaplanowanych przez niego akcji. Jedna z głośniejszych akcji, nazwana – „Bielany 2000”, była niezwykłą okazją do ścisłej współpracy mieszkańców jednego z warszawskich bloków. W końcowym efekcie zgaszenia lub zapalenie świateł w poszczególnych oknach mieszkań, na bloku powstał napis „2000”.

Obecna wystawa potrwa do 15 kwietnia i można ją oglądać w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, jest próbą odpowiedzenia na pytanie w jaki sposób dzieło sztuki może funkcjonować, gdy znika jego pierwotny, performatywny charakter.

Serdecznie zapraszamy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 5 = cztery

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 625 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony