Jestes tutaj: Home » FILM » Cyfrowe „Noce i dnie”

Cyfrowe „Noce i dnie”

(fot. yumizuno.pinger.pl)Minęło już 38. lat od premiery polskiego klasyka „Noce i dnie”. Teraz film będzie można obejrzeć po raz kolejny, tym razem w najlepszej, cyfrowej jakości.

„Jesteśmy szczęśliwi, że jako pierwsi w Polsce pokażemy widzom odnowione cyfrowo „Noce i dnie” w wersji, która została kiedyś przygotowana specjalnie na festiwale” – mówi Joanna Rożen-Wojciechowska, dyrektor programowa Telewizji Kino Polska. Nową wersję filmu uzupełnią archiwalne materiały z planu i nowe wywiady z twórcami.

Cyfrową rekonstrukcję dzieła przeprowadzono w ramach projektu KinoRP, który koordynuje powiązane z Telewizją Kino Polska Cyfrowe Repozytorium Filmowe. Prace trwały blisko rok. Wzięli w nich udział twórcy filmu i operator kamery.

Premiera odnowionej cyfrowo festiwalowej wersji „Nocy i dni” w Wielką Sobotę, 30. marca o 20:05 – tylko w Telewizji Kino Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 1 = pięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 196 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony