Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Fotografia » Ameryka w obiektywie Garry’ego Winogranda

Ameryka w obiektywie Garry’ego Winogranda

(fot. iconolo.gy)Garry Winongrad był wybitnym amerykańskim fotografem, zmarł w 1984 roku, pozostawiając po sobie tysiące niewywołanych rolek  filmu. Na oczekiwanej przez wiele osób retrospektywie ukazanych zostanie sto niepublikowanych dotąd zdjęć.

Garry zaczął swoją przygodę z fotografią w latach ’50, przez około 30. lat swojej kariery uwiecznił m.in. protestujących przeciw wojnie aktywistów i polityków, oczekujących na lotnisku zwykłych ludzi oraz sceny z zoo na Bronxie i akwarium na Coney Island.

Bohaterami jego zdjęć są zarówno znane w Stanach Zjednoczonych osobistości, jak i przypadkowi ludzie, napotkani na jego drodze, wykonujący zwykłe, codzienne czynności.

Twórczość Winogranda charakteryzuje humorystyczne, czasem satyryczne podejście, które doskonale widać w wydanym w 1969 roku albumie – The Animals, w którym uchwycone zwierzęta przejawiają cechy ludzkie.

Wystawa, która powstała we współpracy SFMOMA z National Gallery of Art w Waszyngtonie, zostanie przeniesiona do Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, Jeu de Paume w Paryżu oraz Fundación MAPFRE w Madrycie. Obecnie znajduje się w Museum of Modern Art w San Fransisco i potrwa tam aż do 2.06.2013.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 7 = jeden

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 218 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony