Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Recenzja płyty „Jestem” zespołu Bednarek

Recenzja płyty „Jestem” zespołu Bednarek

(fot. materiały prasowe)Choć w tym tygodniu mijają już cztery miesiące od wydania płyty „Jestem” zespołu Bednarek, dopiero niedawno miałam okazję przesłuchać jej po raz pierwszy i żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej, bo płyta zaskakuje bardzo pozytywnie.

Niektórzy fani zespołu StarGuardMuffin obawiali się, czy zmiana składu i nazwy wyjdzie jego członkom na dobre, ale po przesłuchaniu materiału zmartwienia większości z nich zostały rozwiane. „Jestem” to zbiór trzynastu piosenek w klimacie reggae, roots i ska. Płyta zaczyna się od mocnego wejścia utworem „Think about tomorrow”, który promował płytę i był zaprezentowany jeszcze przed jej wydaniem, między innymi podczas finału ostatniej edycji „Mam talent”. W trzecim numerze pojawia się pierwszy gość zaproszony przez Kamila Bednarka, z którym ten miał już okazję wcześniej współpracować. Gutek z zespołu Indios Bravos wystąpił w jednym z odcinków telewizyjnego show „Bitwa na głosy”, gdzie Kamil był trenerem drużyny z Brzegu. Wtedy wykonali razem numer „I chase the devil”, natomiast na płycie śpiewają razem w kawałku „Światu brakuje troski”. To refleksyjna piosenka o tym, że ludzie są coraz bardziej samotni i niepotrzebnie oddalają się od siebie. Kolejny gość na płycie „Jestem” to znany z zespołu Jafia Namuel Dawid Portasz, który uważany jest za posiadacza jednego z najlepszych głosów na polskiej scenie reggae.

Na płycie nie zabrakło oczywiście utworów o miłości, takich jak „Chodź, ucieknijmy”, „Dla Ciebie” czy „Fly away”. Mimo że głos Kamila Bednarka najlepiej brzmi w spokojnych rootsowych piosenkach, moimi zdecydowanymi faworytami z „Jestem” są bardziej dynamiczne kawałki, przy których można się pobawić. Utrzymane w klimatach ska „Salut!” sprawia, że nogi same podrywają się do podskoków, „Nie chce wyjeżdżać stąd” przywołuje wspomnienia z wakacji, a cover piosenki Marka Grechuty „Dni, których nie znamy” nadał jej nowej świeżości i śpiewany głosem Kamila wywołuje pozytywne uczucia.

W porównaniu do poprzedniej płyty widać, że Kamil Bednarek cały czas się rozwija oraz pracuje nad głosem i tekstami, które są coraz bardziej dojrzałe. Jeśli tak dalej pójdzie kolejne płyty będą tylko lepsze i ugruntują pozycję młodego wokalisty na polskiej scenie reggae.

Płyta „Jestem” zespołu Bednarek ukazała się 28-ego listopada 2012 roku nakładem wytwórni Lou&Rocked Boys i niedługo po premierze dotarła na pierwsze miejsce listy OLiS.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


6 + trzy =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 541 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony