Jestes tutaj: Home » FILM » Oglądajcie dokumenty… Bez Smyczy

Oglądajcie dokumenty… Bez Smyczy

(fot. hej.rzeszow.pl)

(fot. hej.rzeszow.pl)

Fundacja East Side zaprasza wszystkich chętnych na pierwszą wiosenną odsłonę Watch Docs. Bez Smyczy. Tym razem organizatorzy zaprezentują dwa świetne krótkometrażowe dokumenty – „Plażę szowinistów” oraz animację „Bezpieczna przystań”.

Pierwszy z wymienionych filmów, to doskonały obraz zrealizowany przed kilku laty, przez portugalską dziennikarkę. Do dziś został on jedną z lepszych analiz medialnej manipulacji faktami.

Przypomnijmy: Plaża szowinistów / The Beach Rampage That Never Was / Era uma vez um arrastao
2005 rok, Portugalia, reżyser: Diana Adringa & Mamadou Ba & Bruno Cabral & Joana Lucas & Pedro Rodrigues

Drugi seans to Historie z życia małoletnich uchodźców– jak mówi podtytuł filmu – to cykl kilkuminutowych animacji, zrealizowany na zlecenie BBC z okazji Tygodnia Uchodźcy, który w Wielkiej Brytanii obchodzony był w czerwcu zeszłego roku. Film ten został wyreżyserowany w 2012 roku przez Andy’ego Glynne’a.

Pomysłodawcami i organizatorami Watch Docs. Bez smyczy są Fundacja East Side i Lapanika, przy współpracy ze Społecznym Instytutem Filmowym w Warszawie oraz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Na seanse, które są darmowe zapraszamy w najbliższy czwartek 28. marca do Lapaniki, znajdującej się na ul. Kazimierza Wielkiego 27 we Wrocławiu, na godzinę 19.00.

Warto też dodać, że po projekcjach organizatorzy zapraszają na kawę oraz rozmowy dotyczące filmów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


8 − = trzy

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 649 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony