Jestes tutaj: Home » TEATR » Newsy » „Moralność Pani Dulskiej” – Teatr Telewizji Polskiej

„Moralność Pani Dulskiej” – Teatr Telewizji Polskiej

(fot. polskieradio.pl)Dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej” we współczesnej ekranizacji w reżyserii Marcina Wrony. Premiera w TVP1 25. marca 2013 roku.

Dramat napisany został w 1906 r. a główna problematyka utworu to moralność mieszczaństwa ukazana przez pryzmat rodziny Dulskich oraz demaskacja głównej bohaterki, właścicielki czynszowej kamienicy Pani Dulskiej. Przedstawiony w dramacie świat rodziny Dulskich jest zdemoralizowany, liczą się pieniądze. Model rodziny to wytyczne matki, która wszystkim rządzi według własnego, „moralnego” uznania i jest odzwierciedleniem całej mieszczańskiej hipokryzji. Intrygi, brak miłości i szacunku, powierzchowna moralność. Pani Dulska uważa, że wszystko jest dozwolone, pod warunkiem, że ona to kontroluje, ale najważniejsze, żeby: „na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział.”

Magdalena Cielecka – Pani Dulska
Robert Więckiewicz – Felicjan
Jakub Gierszał – Zbyszko
Zofia Wichłacz – Mela

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


6 + sześć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 152 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony