Jestes tutaj: Home » FILM » „Głęboka woda” – drugi sezon

„Głęboka woda” – drugi sezon

(fot. tvp.pl)24. marca ruszył drugi sezon serialu „Głęboka woda” w reżyserii Małgorzaty Łazarkiewicz, emitowany w TVP2. Świetna obsada aktorska i niewyczerpane historie. Kolejny sezon i jeszcze większe emocje.

Główny bohater Wiktor Okulicki (Marcin Dorociński) został mianowany nowym dyrektorem OPS (Ośrodek Pomocy Społecznej). Dołącza do zgranej, dobrze sprawującej swoje obowiązki ekipy pracowników socjalnych, którzy wykonują swój zawód z wielkim entuzjazmem, a co najważniejsze mają w sobie chęć działania i siłę walki, by pomagać potrzebującym. W poprzednim sezonie każdy odcinek to była inna historia, inne problemy, które czasami były ściśle powiązane z pracownikami OPS-u. W drugim sezonie również nowe dramaty, nowe historie i sytuacje, z których nie jest łatwo znaleźć wyjście. Odnowiony ośrodek, pracownicy bez zmian, ale nadal trzeba być „Spidermanem i Matką Teresą z Kalkuty – dwa w jednym” .

Ukazany w filmie problem jest godny uwagi, ponieważ rzadko mówi się o tym co najbardziej jest uciążliwe dla społeczeństwa. Korzystanie z pomocy społecznej odbiera się jako własną nieudolność, mylnie postrzega pracę ludzi z OPS- u. Jak wiele muszą poświęcić pracownicy socjalni, którzy są niesłusznie postrzegani jedynie jako biurokraci, którzy wypełniają dokumenty. Grupa pracowników na czele z Okulickim przełamuję stereotypy i udowadnia, że uczynnym i wrażliwym na krzywdy ludzkie człowiekiem jest się całą dobę, siedem dni w tygodniu. Praca nisko płatna, wypalająca, w której zapomina się o swoich sprawach i życiu prywatnym, ale potrzebna. W rolach głównych występują Marcin Dorociński, Katarzyna Maciąg i inni.

Serial finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


jeden + 9 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 056 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony