Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koniec My Chemical Romance

Koniec My Chemical Romance

(fot. rackcdn.com)Mamy smutną wiadomość dla wszystkich fanów My Chemical Romance – oficjalnie zakończyli swoją działalność.

Na swojej stronie zespół zamieścił następujące oświadczenie: „Działalność w zespole przez ostatnie 12. lat była prawdziwym błogosławieństwem. Trafiliśmy do miejsc, w których nie spodziewaliśmy się, że kiedykolwiek będziemy. Widzieliśmy i doświadczyliśmy rzeczy, których nigdy sobie nie wyobrażaliśmy. Dzieliliśmy scenę z ludźmi, których podziwiam i na których się oglądamy; wreszcie z ludźmi, którzy są naszymi przyjaciółmi. Teraz wszystko to dobiegło końca. Dziękujemy za wsparcie i za to, że uczestniczyliście z nami w tej podróży.”

Przypomnijmy My Chemical Romance (MCR), to amerykański zespół wykonujący szeroko rozumianą muzykę rockową (m.in. rock alternatywny, pop alternatywny, post hardcore, emo, pop punk, Indie rock).

Zespół powstał w 2001 r. z inicjatywy frontmana, Gerarda Waya i byłego perkusisty Matta Pelissiera. W czasie wydarzeń zamachu z 11. września 2001 roku, Way zdecydował odmienić swoje życie. Pomimo, że był dobrze wykształconym rysownikiem komiksów i miał duże szanse na podpisanie kontraktu z Cartoon Network o wydanie własnej kreskówki („The Breakfast Monkey”), postanowił poświęcić się muzyce. Razem z Mattem Pelissierem napisał piosenkę „Skylines and Turnstiles”, gdzie inspiracją do niej była tragedia z 11. września. Następnie poprosili ich wspólnego przyjaciela, Raya Toro, by do nich dołączył, gdyż Way nie mógł w tym samym czasie grać na gitarze i śpiewać.

Na strychu domu Matta nagrali demo „Skylines and Turnstiles”, „Our Lady Of Sorrows” (wcześniej zwane „Bring More Knives”) i „Cubicles”. Brat Gerarda, Mikey Way, był zachwycony tym, co robili, więc postanowił zostać w zespole basistą, porzucając jednocześnie naukę w college’u. To także Mikey wymyślił nazwę zespołu czerpiąc tytuł z książki Irivne’a Welsha, „Ecstasy: Three Tales of Chemical Romance”.

My Chemical Romance podpisali kontrakt z wytwórnią Eyeball Records i grali w tym samym studiu, co Pencey Prep oraz Thursday. To właśnie tam spotkali Franka Iero, wokalistę i gitarzystę zespołu Pencey Prep, który po rozpadzie Pencey Prep na przełomie 2001/2002, kilka dni przed nagraniem debiutanckiego albumu zespołu dołączył do MCR jako drugi wokal oraz gitara rytmiczna. Po 3. miesiącach od powstania, nagrali swoja pierwszą płytę I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love, która została wypuszczona na rynek już 23. lipca 2002 roku.

Ich producentem był wokalista zespołu Thursday, Geoff Rickley. Płyta odniosła spory sukces na scenie podziemnej, a duże wytwórnie zaczęły zasypywać ich ofertami podpisania kontraktu. Członkowie zespołu mówili, że obawiają się utraty swobody tworzenia, jednak podpisali kontrakt z Reprise Records.

Przez cały okres swojej działalności stworzyli cztery albumy:

I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love
 (2002)
Three Cheers for Sweet Revenge (2004)
The Black Parade (2006)
Danger Days: True Lives Of The Fabulous Killjoys (2010)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ cztery = 9

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 154 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony