Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Jak poznać człowieka? Po profilowym jego

Jak poznać człowieka? Po profilowym jego

(fot. fejsik.pl)Wielu może się w tym momencie oburzyć. W końcu nie ocenia się człowieka po wyglądzie, a już tym bardziej po zdjęciu, które może być nie do końca zgodne z rzeczywistością. Ale, wiele można się z niego o człowieku dowiedzieć. W dobie portali społecznościowych jest to szczególnie widoczne. Niechaj nieświadomi sobie to uświadomią.

Po pierwsze. Przy robieniu zdjęcia najpierw należałoby usunąć z okolicy wszelkie rzeczy zbędne. Nikt nie chce oglądać brudnych skarpetek na dywanie, kubka po kawie, czy bielizny przewieszonej przez krzesło. Poza tym osoba w takim otoczeniu z góry uważana jest za bałaganiarę, flejtucha itd. Co nie musi być prawdą.

Po drugie. Nie fotografuj się z alkoholem. Nieważne, czy jesteś pełnoletni, czy nie. W każdej z opcji wygląda to żałośnie. Nie mówię tu oczywiście o zdjęciach typu: wypad ze znajomymi i akurat jakieś procenty stoją na stole. Mam na myśli takie obrazki, jak całowanie butelki wódki, albo obejmowanie z nieskrywaną czułością sześciopaku piwa. To, że stawiasz się w roli alkoholika wcale nie jest fajne. Serio.

Po trzecie. Na litość Boską. Jak już nie ma kto ci zrobić zdjęcia, to nie rób ,,sweet foci z rąsi’’, po to jest samowyzwalacz, żeby uniknąć takich sytuacji. Ja rozumiem, że czasem można dla żartu, z przyjaciółmi, ale jak na każdym zdjęciu taki sposób się objawia, to już lekka przesada.

Do podobnego rozwiązania można zaliczyć zdjęcia w lustrze. Są na świecie tacy, którzy opanowali tę sztukę do perfekcji – nie widać aparatu! Podziwiam, naprawdę. No ale to przecież nie chodzi o to, żeby pokazać siebie na takim zdjęciu. Tu liczy się sprzęt! I-phone najlepiej, czy inne coś. Nie znam się, za stara na to jestem.

Co gorsze tego typu zdjęcia można zaobserwować nie tylko u gimnazjalistek, ale też u dojrzałych ludzi, którzy powinni sobie zdawać sprawę z tego  jakie to głupie.

Po kolejne. Zdjęcie czarno-białe nie jest z góry uważane za artystyczne. Tak. To prawda. Więc jeśli myślisz, że ustawiając skalę szarości w photoshopie uczynisz swoje zdjęcie unikalnym, to się mylisz. Będzie jak jedno z wielu. A sam będziesz uważany za osobę wtórną i bez wyczucia stylu. No chyba, że się trafi na ludzi, którzy myślą podobnie, to wtedy się dogadacie.

Po któreś. PHOTOSHOP. Co za dużo, to niezdrowo. Kosmetyczne poprawki niezależne od ciebie – jak najbardziej, można poprawić, ale ten program to nie gładź szpachlowa, a Twoja twarz nie ściana. Jak będziesz szpachlować wszystko po kolei, to znikną naturalne cienie, co da w rezultacie efekt maski. A dla niedoinformowanych, maska taka jest przejawem sztuczności. True story.

Po następne. Nie rób ,,dzióbka’’. Koniec pieśni. Po prostu… NIE RÓB! (Najnowsze doniesienia wskazują na to, że mężczyźni też zaczynają je robić. Świat się kończy).

Po dalsze. Tu się zwracam NA SZCZĘŚCIE tylko do kobiet. Nie nakładaj tony makijażu. Każdy nadmiar szkodzi, a na zdjęciu często jest to jeszcze bardziej uwypuklone niż w tak zwanym ,,realu’’. Poza tym po co? Naprawdę nie szkoda ci pieniędzy na tusze i fluidy co tydzień lub dwa?

Po ostatnie. Nie obnażaj się. Po co? Jak chcesz się komuś pokazać, to bezpośrednia forma jest jedyną słuszną (nie mówię tu o profesjonalnych sesjach zdjęciowych w modelingu, one rządzą się własnymi prawami, których nie rozumiem). Chyba, że chcesz być uznana/uznany za … no wiadomo kogo.

Skrótowo: Zanim wstawisz jakieś zdjęcie zastanów się 100. razy, bo możesz zostać odebrana/odebrany niezgodnie ze swoimi oczekiwaniami. A może nawet 101. razy… tak dla pewności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


6 × = trzydzieści sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 541 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony