Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Domowe seanse

Domowe seanse

(fot. axigenmail.com.pl)W dobie cyfryzacji, powszechnego dostępu do internetu oraz piractwa bardziej popularnego niż Biblia wydawać by się mogło, że seans filmowy w kinie odszedł już do lamusa. Jak jest naprawdę?

Wyjście do kina kosztuje – pieniądze i czas. Czasami ciężko jest znaleźć jedno i drugie, dlatego widz siada wygodnie przed komputerem i w wolnej chwili, na jednej z setek dostępnych witryn z filmami online ogląda to, na co akurat ma ochotę. A wybór jest duży – strony z serialami, filmami starszymi jak i tymi, które jeszcze czekają na swoją premierę. Niezliczona liczba programów do pobierania filmów, nagrywania, kopiowania. Internet jest już bez wątpienia wielką salą kinową, gromadzącą miliony ludzi z całego świata.

Coraz więcej widzów kinom zabiera też telewizja – niektóre filmy można tam zobaczyć już kilka miesięcy po ich premierze. Również oferta kanałów jest coraz bogatsza: stacje tematyczne, filmy na zamówienie, możliwość nagrywania. Chociaż wydawać by się mogło, że wszystko to przyczynia się do szerzenia kultury filmowej, to jednak coraz bardziej da się zauważać spadek popularności kin – miejsc, w których ta sztuka się rodziła.

Obecnie coraz mniej ludzi chodzi do kina. Można się spotkać nawet ze stwierdzeniem, że jest to rozrywka głównie dla elit. Prawda czy też nie, są seanse, na których sale kinowe są wypełnione po brzegi, a kina wyprzedają bilety z dużym wyprzedzeniem. A ponieważ na szczytach box-officów królują często komedie romantyczne i tanie filmy akcji, należy pamiętać o tym, aby w takim przypadku nie mylić wyżej wspomnianej elitarności ze zwyczajną zamożnością widza.

O los kin w Polsce można być spokojnym – działa u nas wiele mniejszych placówek, które zawsze serwują filmy godne naszej uwagi. Wielkie nazwiska twórców, znane historie wciąż przyciągają do sal kinowych rzesze ludzi, zatem należy nadal dbać o poziom kinematografii, a widzowie sami się znajdą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


7 − = dwa

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 119 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony