Jestes tutaj: Home » FILM » Catfish, czyli kto?

Catfish, czyli kto?

(fot. jonrajewski.com)Jeśli chcielibyśmy sprawdzić co znaczy ‘catfish’ po angielsku, szybko doszlibyśmy do odpowiedzi, że to ‘sum’. Jednak dzięki cieszącemu się dużą popularnością serialowi emitowanemu przez MTV to znaczenie zupełnie się zmieniło.

Catfish to osoba, która podczas rozmów w internecie podaje się za zupełnie kogoś innego. Często podaje nieswoje imię, nazwisko, zdjęcia, historię, a nawet płeć. Zdecydowanie ma coś do ukrycia i opóźnia moment spotkania z rozmówcą, bo mogłoby to doprowadzić do ujawnienia jego tajemnicy. Twórcy serialu „Catfish”, Nev Schulman i Max Joseph, na prośbę osób, które od kilku miesięcy lub lat są w internetowym związku z osobą, której nigdy wcześniej nie spotkały i podejrzewają, że ich ukochany coś ukrywa, przeprowadzają śledztwo, próbując dowiedzieć się kim naprawdę ta osoba jest. Zazwyczaj udaje się zachęcić ich do pierwszego spotkania w ‘realu’, a wtedy wszystkie, często szokujące, sekrety wychodzą na jaw.

Skąd taki oryginalny pomysł na własny program? 28-letni Nev Schulman sam padł ofiarą catfisha, kiedy zaczął internetową znajomość z 8-letnią dziewczynką, która inspirując się jego zdjęciami, malowała na ich podstawie obrazy i wysyłała mu je. Później poznawał po kolei kolejnych członków jej rodziny, jednak kontakt opierał się głównie na rozmowach na Facebooku i przez telefon. W ten sposób poznał przyrodnią siostrę Abby- Megan, w której się zakochał, mimo że nigdy się nie spotkali. Kiedy w jej historii zaczęły pojawiać się pewne nieścisłości Nev razem z bratem i przyjacielem postanowili zaskoczyć Megan i odwiedzić ją w jej rodzinnym mieście. Okazało się, że Megan to tak naprawdę 40-letnia kobieta, która wymyśliła całą historię, wszystkich członków rodziny i powiązania między nimi. Nie była tym, za kogo się podawała. Nev był bardzo zawiedziony, jednak zdecydował się wyciągnąć wnioski z tego doświadczenia, dlatego film dokumentalny został upubliczniony w 2010 roku, a po nieoczekiwanej popularności jaką zyskał, stacja MTV zaproponowała chłopakowi stworzenie serialu. Teraz Nev razem z Maxem podróżują po całych Stanach Zjednoczonych, aby pomagać ludziom, którzy znaleźli się w takiej samej sytuacji jak Nev.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć − 1 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 131 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony