Jestes tutaj: Home » FILM » „Bates Motel” – ocena pierwszego odcinka

„Bates Motel” – ocena pierwszego odcinka

(fot. pmcmovieline.files.wordpress.com)Pierwszy odcinek nowego serialu stacji A&E został wyemitowany 18. marca i od samego początku zbiera same pochlebne recenzje.

Pierwszy odcinek rozpoczyna się mocnym wejściem, kiedy to nastoletni Norman Bates znajduje swojego ojca martwego w piwnicy ich domu. Szybko powiadamia o tym matkę, która jednak nie wydaje się być szczerze zmartwiona tym faktem. Aby odciąć się od traumatycznych wydarzeń Norma decyduje się na przeprowadzkę z synem do małego miasteczka, w którym kupiła popadający w ruinę hotel z zamysłem odnowienia go. Syn nie jest zadowolony z jej decyzji, jednak jak później wyznaje zrobiłby dla matki wszystko. Wyraźnie ukazana jest chora relacja Normy i Normana. Chłopak jest uzależniony od matki, podporządkowuje się jej, mimo że nie zgadza się z jej decyzjami, robi wszystko, byle matka była zadowolona, nawet kosztem własnego szczęścia. Ponadto Norma jest zazdrosna o nowe koleżanki syna ze szkoły i nie pozwala mu się z nimi spotykać. Nastolatek wyznaje matce, że czuje jakby ich serca były połączone, jednak każdy, kto oglądał „Psychozę” Hitchcocka może się domyślić jak ta chora relacja się skończy.

Scenarzyści nie oszczędzają widzom drastycznych scen i cały czas utrzymują ich w napięciu, co powoduje, że serial ogląda się z wielkim zaciekawieniem. Świadczyć o tym może scena, kiedy Norma i Norman próbują ukryć ciało byłego właściciela motelu, którego zamordowała matka chłopaka. Ciało ukryli w jednej z motelowych łazienek, jednak kiedy policja przyjeżdża sprawdzić jak radzą sobie nowi właściciele, a szeryf chce skorzystać z toalety, na ich twarzach widać autentyczny strach przed wykryciem zbrodni. Dodatkowym atutem „Bates Motel” jest idealnie dopasowana do thrillera muzyka, która podkreśla ważne momenty i podtrzymuje napięcie.

Vera Farmiga grająca Normę Bates wyrasta na gwiazdę tego serialu. Świetnie spisuje się w roli matki, która osacza swojego syna i uzależnia go od siebie, tworząc z nim niezdrowe relacje, z czego początkowo chłopak w ogóle nie zdaje sobie sprawy. Warto obejrzeć „Bates Motel”, bo już po pierwszym odcinku nie można się doczekać jego dalszej części.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


jeden + = 8

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 649 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony