Jestes tutaj: Home » FILM » Od Hitlera do Papieża

Od Hitlera do Papieża

(fot. blick.ch)Szwajcarski aktor, Bruno Ganz w 2004 roku zagrał Hitlera w filmie „Upadek”. To bez wątpienia jedna z jego najważniejszych ról. Otrzymał za nią m.in. nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej.

Teraz przed aktorem stoi kolejne trudne zadanie, tym razem zagra papieża, przypadła mu rola Sykstusa VI, fikcyjnego bohatera, bowiem do tej pory żaden Biskup Rzymu nie przyjął tego imienia. Serial będzie nosił tytuł „The Vatican”, a wyprodukuje go stacja Showtime.

Akcja będzie miała miejsce w Watykanie, współczesnej stolicy Apostolskiej, w zamkniętym środowisku ambitnych politycznie duchownych, którzy rywalizują o wpływy. Cały serial ma być połączeniem thrillera z dramatem. Twórcy pokażą nam, jak wygląda walka o władzę oraz polityczne rozgrywki w Kościele Katolickim. Poznamy także najściślej strzeżone tajemnice Watykanu. W obsadzie serialu znalazł się już Matthew Goode, wcieli się on w postać papieskiego sekretarza Bernda Kocha. Obok niego wystąpi Kyle Chandler, który przyjął rolę kardynała Thomasa Duffy’ego, charyzmatycznego arcybiskupa Nowego Jorku. Zaś Anna Friel zagra młodszą siostrę kardynała Duffy’ego. Niedawno do obsady serialu dołączył także Bruno Ganz, który wcieli się w rolę Ojca Świętego.

Jest to aktor raczej mało znany szerszej publiczności. Wcześniej mogliśmy go oglądać m.in. w filmie „Lektor” czy „Tożsamość”. Łączony jest głównie z postacią Hitlera, chociaż ma w swoim dorobku także rolę polskiego duchownego – otóż w 2005 roku zagrał kardynała Stefana Wyszyńskiego w filmie „Jan Paweł II: nie lękajcie się”.
Zatem praca nad serialem „The Vatican” oraz styczność z duchową tematyką obrazu nie będą dla Bruno Ganza zupełnie nowym doświadczeniem. Trudniejsze może być dla niego natomiast przejście z mentalności jednego odgrywanego bohatera, w mentalność drugiego.

Autorem scenariusza jest Paul Attanasio (twórca m.in. „Dr House”). Za produkcję i reżyserię odpowiada Ridley Scott. Filmowiec ma już pewne doświadczenie w produkcji projektów telewizyjnych, jednak „The Vatican” będzie jego debiutem reżyserskim na małym ekranie. Premiera serialu nie jest jeszcze zapowiedziana. Poinformowano natomiast, że zdjęcia do serialu rozpoczną się w kwietniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


5 − dwa =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 118 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony