Jestes tutaj: Home » FILM » Przedwojenna Warszawa w 3D

Przedwojenna Warszawa w 3D

(fot. legia.net)Dzięki nowoczesnym technologiom będziemy mogli przenieść się na trójwymiarowe ulice Warszawy z 1935 roku.

Krótkometrażowa animacja „Warszawa 1935” pokazuje stolicę w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Za realizację filmu odpowiedzialne jest studio efektów specjalnych Newborn, które przygotowaniem projektu zajmowało się przez blisko 4. lata. Architektura przedwojennej Warszawy została przedstawiona i opracowana z dbałością o najmniejsze detale, o co zadbali producenci poprzez współpracę z varsavianistami. Bardzo pomocne były również fotografie udostępnione przez Archiwum Państwowe Miasta Stołecznego Warszawy. Animację „Warszawa 1935” można oglądać w kinach od 15. marca.

Podczas 20-minutowej podróży przez Warszawę można zobaczyć dzisiejszy plac Powstańców Warszawy (kiedyś plac Napoleona), Ogród Saski, Dworzec Główny, plac Bankowy, w miejscu którego stała kiedyś Wielka Synagoga wysadzona przez Niemców w czasie wojny i inne ważne i charakterystyczne dla stolicy miejsca.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


8 × = czterdzieści osiem

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 154 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony