Jestes tutaj: Home » TEATR » Newsy » Ogólnopolskie Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru w Lublinie

Ogólnopolskie Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru w Lublinie

(fot. wp.pl)Dotknij Teatru to ogólnopolski projekt przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Jego celem jest stworzenie możliwości spotkania artystów teatru z widzami.

W dniach 18 – 28 marca widzowie 39. miejscowości w 16. województwach będą mogli wziąć udział w specjalnie z tej okazji przygotowanych wydarzeniach: spektaklach, próbach otwartych, warsztatach edukacyjnych, zwiedzaniu teatrów, spotkaniach z twórcami, wystawach, koncertach, czy happeningach.

Dzięki temu widzowie poznają teatr od kuchni, a artyści podzielą się swoimi osiągnięciami i doświadczeniami. Po raz pierwszy Dotknij Teatru odbyło się w Łodzi w 2010 roku. Inicjatorem projektu była grupa łódzkich artystów i animatorów kultury, a liderem i koordynatorem – Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. W 2012 roku Dotknij teatru zorganizowano w czterech województwach łódzkim, mazowieckim, wielkopolskim i śląskim.

W tym roku projekt zyskał prawdziwie ogólnopolski charakter – włączyły się do niego instytucje ze wszystkich szesnastu województw. Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione w 1961 r. dla upamiętnienia otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27. marca 1957 r. Dzień obchodów wyznaczono na 27. marca.

Centrum Kultury w Lublinie oraz Teatr Centralny dołączyły się do tego przedsięwzięcia .

Zapraszają na dwa wspaniałe spektakle nagradzane przez krytyków i doceniane przez widzów – „Zły” Sceny Prapremier InVitro w reżyserii Łukasza Witt-Michalowskiego oraz „Bracia Karamazow” Teatru Provisorium w reżyserii  Janusza Opryńskiego.

Spektaklom tym towarzyszyć będą spotkania tematyczne związane z przedstawieniem, podczas których  widzowie będą mogli porozmawiać z aktorami. Zaproszeni goście podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą w teatrze oraz przeżyciami związanymi z powstawaniem spektakli.

Szczegóły znajdziecie się na: www.dotknij-teatru.pl oraz www.facebook.com/dotknijteatru

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem × = 28

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 648 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony