Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Gdzie ziemia się kończy, a morze zaczyna

Gdzie ziemia się kończy, a morze zaczyna

(fot. auta24.com)Trendy w turystyce zmieniają się jak w kalejdoskopie. Egipt, Turcja czy inne kraje z piaszczystymi plażami przestają być już tak upragnione, a turyści coraz bardziej stawiają na wakacje w Azji lub na Bliskim Wschodzie. Jednak, że najdalej na zachód położone państwo europejskie jakim jest Portugalia nie jest tak bardzo popularne, a szkoda ponieważ do zaoferowania ma wiele.

Portugalia usytuowana jest w południowo-zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego, otoczona od strony zachodniej i południowej Oceanem Atlantyckim. Temperatura jest stabilna w zależności od regionu, ale doskonała dla osób nie lubiących wielkich upałów. Na wyspie Madera temperatura jest stała. Jedne z najpopularniejszych kurortów, regionów  i miast Portugali to Lizbona, Porto, Algavre, wyspa Madera, przylądek św. Wincenta, Fatima, wyspa Porto Santo i wiele innych.

Portugalia jest rajem na ziemi dla wielbicieli wina, bowiem region Alto Douro to kraina winnic, a co więcej jedna z najstarszych regionów winiarskich na świecie, ponieważ wino było tam wytwarzane już w czasach rzymskich. Natomiast miasto Porto, które słynie na całym świecie z wina ma do zaoferowania jeszcze więcej, ponieważ jest to miasto żeglarzy, bowiem urodził się tam książę Henryk Żeglarz. Słynie też z pięknych, małych uliczek z zabytkowymi kamienicami. Aleja Porto, Avelida do Aliados to miejsce odbywania się wielkich uroczystości, place, ratusze, średniowieczne, miejskie mury. Określone mianem „starego miasta”, które zostało wpisane na listę UNESCO.

Warto wiedzieć  zanim wybierzemy się w podróż do tego odległego od Polski państwa, iż Portugalczycy wszystkie katedry poświęcają Wniebowzięciu Najświętszej Marii Panny. Portugalczycy kochają fado – portugalska muzyka, która wzrusza, mówi o miłości, zdradzie i namiętności (słynna portugalska pieśniarka fado – Mariza wystąpi w Warszawie w maju). Jeżeli chodzi o portugalską kuchnie to wielbiciele ryb będą usatysfakcjonowani, ale Portugalczycy oferują także świetne zupy, mięsa i puddingi.

Portugalia oferuje nam piękne, piaszczyste, złote plaże, wiele miejsc do zwiedzania, gwarantowaną temperaturę. Jeżeli każdy kto zwiedził swój ojczysty kraj, poznał walory turystyczne swojego państwa powinien w najbliższe wakacje wziąć plecak i wyruszyć w świat w poszukiwaniu nowych smaków, miejsc, poznawać inne kultury i ludzi.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem + = 10

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 056 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony