Jestes tutaj: Home » FILM » Baczyński – historia poety

Baczyński – historia poety

(fot. polskieradio.pl)Do kin wchodzi film biograficzno-poetycki o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim – poecie pokolenia Kolumbów, jednym z czołowych przedstawicieli polskiego katastrofizmu. W rolę tytułową wcielił się Mateusz Kościukiewicz.

Film skonstruowany jest podobnie jak wiersze poety. Zawiera zarówno elementy mówiące o postrzeganiu rzeczywistości przez Baczyńskiego, jak i jego zdanie na temat bezsensowności wojny i potęgi sztuki. W produkcji linię narracyjną tworzą relacje świadków, wiersze oraz wypowiedzi młodych ludzi ze świata współczesnego.

Był on niewątpliwie jednym z najważniejszych polskich twórców okupacji. Ale czy jego wiersze stałyby się popularne, gdyby nie wojna? Czy w ogóle tworzyłby, gdyby na Polskę nie spadło takie nieszczęście? Czy nie jest przesadą zachwycanie się jego poezją? Czy naprawdę miał talent? Na te i inne pytania pomoże nam odpowiedzieć film… albo i nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


sześć − 3 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 139 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony