Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Krótkie życie, wielki talent

Krótkie życie, wielki talent

(fot. muzyka.wp.pl)W tym roku minęła 33. rocznica śmierci Anny Jantar, piosenkarki znanej szerokiej publiczności w Polsce. 14. marca 1980 roku leciała z Nowego Jorku do Warszawy samolotem, w którym tragicznie zginęła.

„Tyle słońca w całym mieście, Nie widziałeś tego jeszcze, Popatrz o popatrz!” – niezapomniane słowa singla, który był wielkim przebojem, a Anna Jantar była czołową piosenkarką solową i estradową na przełomie lat 70. i 80. Występując w zespole Waganci poznała swojego przyszłego męża Jarosława Kukulskiego, za którego wyszła za mąż. W trakcie swojej kariery zdobyła wiele nagród, wyróżnień oraz mnóstwo fanów, którzy nie zapomnieli o wielkiej artystce do dnia dzisiejszego.

Artystka współpracowała z wieloma znanymi muzykami i zespołami, m.in. ze Stanisławem Sojką lub Bogusławem Mecem.

Anna Jantar była u szczytu kariery. Szczęśliwa kobieta, w kolorowych ubraniach. Pełna  marzeń, życia, pomysłów i planów, które zakończyły się fatalnego 14. marca. Anna Jantar osierociła córkę Natalię Kukulską, która poszła w ślady matki i jest jedną ze znanych polskich piosenkarek.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− dwa = 7

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 196 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony