Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Kraftwerk w Poznaniu

Kraftwerk w Poznaniu

(fot. naszemiasto.pl)Legenda muzyki elektronicznej już w czerwcu zagra w Poznaniu, będzie to pierwszy takiego rodzaju spektakl w technologii 3D w Polsce.

Kraftwerk jest niemiecką grupą, wywodzącą się ze sceny krautrockowej, tworzący muzykę elektroniczną. Został założony już w 1970 roku przez dwóch muzyków: Floriana Schneidera i Ralfa Hüttera.

Zespół był znany z tworzenia bardzo awangardowych (jak na lata siedemdziesiąte) kompozycji, przez co zostali ochrzczeni „ojcami chrzestnymi” muzyki elektro. Ich muzyka stanowiła przede wszystkim inspirację dla szeregu twórców synth popu przełomu lat 70. i 80., takich jak Ultravox, The Human League, Gary Numan, Visage, Depeche Mode, Soft Cell czy Eurythmics, co w konsekwencji dało początek takim gatunkom jak techno, house, drum and bass i wszelkim formom muzyki industrialnej.

Grupa zagra 28. czerwca w Starej Gazowni w Poznaniu.

Serdecznie zapraszamy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 6 = jeden

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 170 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony