Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Aktorstwo » 50 lat na scenie – Marta Lipińska

50 lat na scenie – Marta Lipińska

(fot. tvp.pl)Marta Lipińska znana polska aktorka teatralna, telewizyjna i radiowa w tym roku obchodziła swoje pięćdziesięciolecie pracy artystycznej. Wykreowane przez nią  artystyczne postacie stały się niezapomniane, zapewniły jej wiele sympatii. Aktorka na zawsze zapisała się  w pamięci widzów i słuchaczy.

22. lutego 1963 roku została wyróżniona za rolę Iriny w „Trzech siostrach” Czechowa w reżyserii Erwina Axera wystawionego na deskach Teatru Współczesnego w Warszawie. Od tamtej pory minęło 50. lat, ale ten sam teatr i zaufani przyjaciele niezmienni od lat, którzy obchodzili z Panią Lipińską jej okrągły jubileusz pracy artystycznej.

Aktorka znana szczególnie za role złośliwej teściowej, matki Aliny w „Miodowych latach”, matkę Judyty w „Nigdy w życiu”, „Ja wam pokaże” oraz jako Michałowa w „Ranczo”. Wielokrotnie grała na deskach teatru czy w telewizji lub prowadziła audycje radiowe z Krzysztofem Kowalewskim, z którym tworzyła świetny duet aktorski.

Prywatnie jest od wielu lat w związku małżeńskim z Maciejem Englertem, dyrektorem teatru Współczesnego w Warszawie, który z okazji jubileuszu pracy wręczył aktorce kwiaty i złożył gratulacje. Jubileusz miał miejsce 3. marca 2013 roku, na którym oprócz typowych laudacji dla jubilata przygotowane zostały wspomnienia, materiały kronikalne i filmowe. Pani Marta zamierza nadal kontynuować swoją pracę artystyczną, która dodaje jej siły.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć − = 1

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 173 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony