Jestes tutaj: Home » FILM » Pozew sądowy przeciwko „Operacji Argo”

Pozew sądowy przeciwko „Operacji Argo”

(fot. media2.pl)Film w reżyserii Bena Afflecka, który na tegorocznej Gali przyznania Oskarów świecił triumfy zdobywając Oskary w kilku kategoriach zostanie pozwany przez irańskie władze, które twierdzą, że przedstawiony został „nieprawdziwy obraz” Iranu.

Irańscy ministrowie ds. kultury po wyświetleniu w jednym z kin w Teheranie filmu „Operacja Argo” oburzyli się, że doszło do przekłamania historii, podawania nieprawdziwych informacji. Zarzucili także, że nagrodzenie Afflecka tak prestiżową nagrodą jak Oskar m.in. w kategorii najlepszy film jest oburzające, ponieważ określili to mianem „reklamówki CIA” . W ich przekonaniu film jest propagandą.

W irańskich kinach oficjalnie zabroniono wyświetlania amerykańskiego filmu. Znane irańskie dzienniki także opowiadają się, iż film uderza w kulturę, politykę, która według nich jest przekłamana. Problematyczny jest jeszcze fakt, że Oskary przyznaje Amerykańska Akademia Sztuki Filmowej i Wiedzy Filmowej, do której należy pokaźne grono osób, a więc irańskie władze muszą się najpierw zastanowić komu w Hollywood można oficjalnie wysłać pozew.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


sześć + = 13

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 218 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony