Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » DJ Shadow ponownie w Polsce

DJ Shadow ponownie w Polsce

(fot. soulbowl.pl)Koncerty w ramach projektu All Basses Covered DJ Set odbędą się w klubie Sfinks700 w Sopocie (14. marca), klubie SQ w Poznaniu (15. marca) i klubie Basen w Warszawie (16. marca).

DJ Shadow jest znany przede wszystkim jako twórca muzyki trip-hopowo elektronicznej, ale nie zamyka się również na inne gatunki i w jego utworach można usłyszeć nawiązania do funku, rocka, ambientu, jazzu, soulu i hip hopu. Uważany jest za jednego z prekursorów instrumentalnego hip hopu, któremu sławę przyniósł pierwszy album „Endtroducing….”, który jako pierwszy album w historii został nagrany przy użyciu samych sampli. DJ Shadow jest człowiekiem o wielu talentach: równocześnie jest producentem, muzykiem i turntablistą, czyli DJ-em, który tworzy skrecze na płycie winylowej.

DJ Shadow ma na swoim koncie cztery studyjne albumy, tyle samo nagranych na żywo, składanki, remiksy i wiele singli. Współpracował z Mos Defem i Zackiem de la Rocha z Rage Against the Machine; bardzo znane są również jego remiksy utworów Beastie Boys, Keane czy Depeche Mode.

Warto wybrać się na jeden z trzech koncertów, bo okazja na zobaczenie na żywo gwiazdy takiego formatu na pewno nieprędko się powtórzy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


1 + jeden =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 057 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony