Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Pogrzeb Zimy 2013

Pogrzeb Zimy 2013

(fot. mmka.pl)Już po raz trzeci poznańskie środowiska twórcze wraz z wszystkimi poznaniakami, którzy mają dość mrozu i śniegu organizują Pogrzeb Zimy.

Jak mówią sami organizatorzy ta inicjatywa społeczna powstała w celu świętowania zaniedbanych tradycji ludowych i chęci przeniesienia ich na grunt miejski. Powodzenie akcji w poprzednich latach skłoniło twórców do przeprowadzenia kolejnego pożegnania zimy. W programie Pogrzebu Zimy przewidziane są: warsztaty, w ramach których uczestnicy stworzą Marzannę i własne stroje na pochód, oficjalny kondukt żałobny z Placu Wolności do cypla nad Wartą (w okolicach Mostu Chrobrego), rytualne spalenie lub utopienie Marzanny i piknik nad rzeką, czyli pierwsza wiosenna „stypa” na świeżym powietrzu.

Pierwsze wydarzenie z tego cyklu odbyło się w 2011 roku i zgromadziło około 50 uczestników, w kolejnym roku było ich już ponad 300. Wszyscy poznaniacy, którzy chcieliby radośnie pożegnać zimę, mogą przyjść 24. marca o godzinie 13.00 na Plac Wolności w Poznaniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


pięć + = 14

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 084 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony