Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Cypress Hill kolejną gwiazdą Orange Warsaw Festival

Cypress Hill kolejną gwiazdą Orange Warsaw Festival

(fot. nowamuzyka.pl)Amerykańska grupa hiphopowa jest kolejnym, po Beyonce i Fatboy Slimie, headlinerem warszawskiego festiwalu, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w dniach 25-26 maja.

Cypress Hill powstało w Los Angeles na początku 1988 roku. W skład zespołu wchodzą B-Real, Sen Dog, DJ Muggs i Eric Bobo. Z racji latynoskiego pochodzenia członków grupy, ich teksty często dotyczą rasizmu i przemocy. Cypress Hill nie ograniczają się do tworzenia stricte hip hopu, ale łączą go z muzyką alternatywną, funkiem i hardcore rapem, co powoduje, że ich koncerty są niezwykle energetyczne i porywające. Od cieszącej się wielkim powodzeniem debiutanckiej płyty Cypress Hill wydanej w 1991 roku, grupa stworzyła jeszcze osiem albumów. Ostatni z nich to wydany przed trzema laty Rise up.

Cypress Hill  w ciągu całej swojej muzycznej działalności współpracowali m.in. z Dr Dre, grupą D12, Snoop Doggiem i X-Zibitem. Kilkukrotnie byli nominowani do nagrody Grammy w kategorii Best Rap Performance i do nagrody MTV Music Award w kategorii Best Rap Video za teledysk do „Insane in the brain”.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 5 = trzydzieści

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 103 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony