Jestes tutaj: Home » TEATR » Newsy » Alternatywne Spotkania Teatralne Klamra już po raz 21.

Alternatywne Spotkania Teatralne Klamra już po raz 21.

(fot. klamra.umk.pl)Spektakle polskiej sceny teatru alternatywnego, koncerty, pokazy filmów Romana Polańskiego, oraz dyskusje, odbędą się podczas  tegorocznej edycji festiwalu Klamra w Toruniu, który rozpocznie się już w tę sobotę.

Klamra, jak mówią sami organizatorzy jest festiwalem teatralnym prezentującym najnowsze i najciekawsze spektakle przygotowane przez najlepsze polskie teatry niezależne. Celem festiwalu jest pokazanie jak najszerszego spektrum krajowej sceny alternatywnej. Stąd obecność na festiwalu teatrów posługujących się różnorodnym językiem i środkami wyrazu, operujących rozmaitą poetyką i klimatem spektakli.

Na klamrze można więc zobaczyć teatry lalek i tańca, przedstawienia tworzone na podstawie wielkich tekstów literatury światowej, spektakle, w których wykorzystywana jest technika multimedialna, monodramy i performance.

W ramach tegorocznego przeglądu wystąpią m.in. teatr Dada von Bzdulow, zwycięzca plebiscytu publiczności w ubiegłym roku,  Lubelski Teatr Tańca, Teatr Maat Projekt, Teatr Forma, szczeciński Teatr Kana, Teatr ósmego dnia, Formacja Suka Off.

Nie zabraknie akcentu toruńskiego. Aktorzy Teatru Wiczy przedstawią premierowy science-show „Naukowy cyrk braci Nano”, wyprodukowany przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Tradycyjnie spektaklom towarzyszyć będą spotkania z twórcami. Gościem specjalnym festiwalu będzie Janusz Opryński z Teatru Provisorium. Zaplanowano również spotkanie z Arturem Dudą, który opowie o polskim teatrze alternatywnym po 1989 r.

W programie przewidziano również pokaz filmów krótkometrażowych Romana Polańskiego z muzyką na żywo oraz projekcję obrazu „Stand By”. Muzycznym akcentem tegorocznej „Klamry” będzie Renata Przemyk.

Tegoroczna edycja odbywać się będzie od 9. do 16. marca w Studenckim Klubie Pracy Twórczej „Od Nowa”.

Szczegółowe informacje znajdziecie na oficjalnej stronie  www.klamra.umk.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 × = osiemnaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 036 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony