Jestes tutaj: Home » FILM » Niewesoły Dzień Kobiet

Niewesoły Dzień Kobiet

(fot. students.ch)Każdej kobiecie ten wyjątkowy dzień kojarzy się z kwiatami, upominkami i prezentami od bliskich mężczyzn. Film w reżyserii Marii Sadowskiej zdecydowanie nie dotyczy spraw przyjemnych.

„Dzień Kobiet” wchodzi na ekrany polskich kin 8. marca. Opowiada historię samotnej matki, Haliny (Katarzyna Kwiatkowska), która z pracownicy sieci sklepów „Motylek” awansuje na kierowniczkę sklepu. Większe wynagrodzenie i przywileje początkowo cieszą kobietę, jednak z czasem korporacja zmusza ją do niezgodnych z prawem i z jej własnym sumieniem zachowań. Halina, zdając sobie sprawę, z możliwych konsekwencji, decyduje się na wypowiedzenie wojny korporacji. Właściciele sieci za wszelką cenę będą bronić własnych interesów i nie zawahają się przed zastosowanie nieetycznych metod.

Film „Dzień kobiet” został doceniony na festiwalu filmowym w Cottbus i otrzymał Grand Prix dla najlepszego filmu za przedstawienie” silnej kobiety w niesprawiedliwym i okrutnym świecie”.  Historia Haliny jest oparta na autentycznych wydarzeniach, a wiele osób porównuje ją do filmu „Erin Brokovich” z Julią Roberts w roli głównej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


2 + trzy =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 039 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony