Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Apokalipsa inna niż wszystkie, czyli: „Gdy zgasną światła” Alexa Scarrowa

Apokalipsa inna niż wszystkie, czyli: „Gdy zgasną światła” Alexa Scarrowa

(fot. tmnf.pl)Koniec Świata w nieco innym ujęciu, niż oferują nam wytwórnie filmowe i większość pisarzy. Tym razem na drodze ku dalszej egzystencji stanie nie meteoryt, nie globalne ocieplenie a … kryzys ekonomiczny. Brzmi znajomo? I to jest właśnie to, co czyni tę książkę przerażającą.

Andy Sutherland jest przebywającym w Iraku inżynierem, któremu pewne wydarzenia uniemożliwiają powrót do domu. Jednak robi on wszystko, ażeby wrócić do kraju i ocalić rodzinę, która stała się częścią śmiertelnej w skutkach gry, będącej wynikiem, z pozoru nieważnych, wydarzeń z przeszłości.

Ale ten wątek jest jedynie pretekstem do ukazania czegoś więcej, a mianowicie tego, że świat jest napędzany przez jeden ważny element – ropę naftową. Autor uświadamia czytelnikowi, że nie tylko katastrofy naturalne i ,,kosmiczne śmieci’’ mogą zagrażać życiu na Ziemi. Ukazuje, jak niewiele potrzeba do tego, aby świat na dobrą sprawę, sam się wyniszczył. Oczywiście nie bez czyjejś pomocy.

Książka w bardzo ciekawy sposób napisana. Nieoczekiwane zwroty akcji, wielowątkowość i ciekawi bohaterowie sprawiają, że powieść mimo swych 512. stron czyta się szybko i z zapartym tchem. Dodatkowym atutem jest przejmujący realizm. Odbiorca zamyka książkę z wyrazem przerażenia na twarzy i myśli: ,,Cholera… to się dzieje…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 6 = dziewięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 087 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony