Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Ostróda Reggae Festiwal 2013

Ostróda Reggae Festiwal 2013

(fot. polskieradio.pl)Spokojna na co dzień Ostróda w drugi weekend sierpnia, jak co roku od 13. lat, zaroi się od fanów muzyki reggae.

ORF to największy festiwal muzyki reggae w Polsce i jeden z największych w Europie, dlatego wśród fanów często można spotkać również obcokrajowców. Dodatkowym atutem jest to, że festiwal odbywa się w otoczeniu pięknych mazurskich lasów i jezior, co sprzyja wakacyjnemu relaksowi i rozrywce. Oprócz koncertów na trzech scenach (Green Stage, Yellow Stage i Red Stage) co roku odbywa się Konkurs Młodych Polskich Zespołów Reggae oraz spotkania z autorytetami w dziedzinie muzyki i kultury w ramach Uniwersytetu Reggae, ponadto organizowane są wystawy i pokazy filmów.

W ciągu trzynastu lat festiwalu na ostródzkiej scenie wystąpiło wielu zagranicznych i polskich artystów, m.in. Stephen Marley, Mr Vegas, Protoje, Soldiers of Jah Army, Zion Train, Max Romeo, Vavamuffin, EastWest Rockers, Junior Stress, Tabu. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się koncerty na scenie soundsystemowej, gdzie panują mocno imprezowe klimaty, a selektorzy rozkręcają zabawę do późnych godzin nocnych.

Organizatorzy festiwalu podali już kilka nazwisk gwiazd, które wystąpią na tegorocznej edycji. Będą to: jamajski weteran roots reggae Luciano, współzałożyciel kultowej grupy Black Uhuru Don Carlos, znany z występu w programie Mam Talent Kamil Bednarek z zespołem, jamajska gwiazda muzyki dancehall Busy Signal, zespół Dubtonic Kru, niezwykle dynamiczni Jamaram, polski reggae’owo-dubowy zespół Zebra oraz soundsystem Dubmatix.

Tegoroczna edycja Ostróda Reggae Festiwal 2013 odbędzie się w dniach 9-11. sierpnia, a internetowa sprzedaż biletów ma ruszyć już w marcu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


7 × sześć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 056 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony