Jestes tutaj: Home » FILM » Spielberg przejął kolejny, niezrealizowany projekt Kubricka

Spielberg przejął kolejny, niezrealizowany projekt Kubricka

(fot. dreamworksstudios.com)Amerykański reżyser, Steven Spielberg, pozostaje w klimacie filmów biograficznych. Po „Lincolnie”, który pomimo nominacji i wielu nadziei, nie przyniósł mu w tym roku Oscara, postanowił przenieść na mały ekran życie Napoleona, w formie mini-serialu. Pierwotnie był to projekt Stanleya Kubricka, który chciał zrealizować widowiskowy film o francuskim wodzu. 

Spielberg to prywatnie wielki fan Stanleya Kubricka. Już wcześniej zrealizował projekt reżysera, który w końcu przerodził się w jeden z najbardziej znanych filmów Spielberga, a mianowicie „A.I. Sztuczna inteligencja”. Biografia Napoleona to kolejny, przechwycony pomysł, który zamierza przenieść na ekran. Kubrick był blisko realizacji filmu, nad którym zaczął pracować w latach 60-tych. Miał gotowy scenariusz, napisany w oparciu o tysiące książek oraz filmów dokumentalnych, a nawet wybrał miejsca kręcenia poszczególnych scen. Niestety, studio przeraziła wysokość kosztów monumentalnego dzieła, zapowiadanego przez Kubricka jako najlepszy film w historii kina.

Czy Spielbergowi uda się zrealizować marzenie swojego idola? Czas pokaże. Na pewno ma do dyspozycji bardziej rozwiniętą technikę, a także, jak mi się wydaje, większy budżet finansowy. Trzymam kciuki!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 − siedem =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 598 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony