Jestes tutaj: Home » FILM » ORŁY 2013 rozdane!

ORŁY 2013 rozdane!

(fot. kinopodbaranami.pl)Uroczysta gala rozdania najważniejszych nagród w polskim przemyśle filmowym odbyła się 4. marca w Teatrze Narodowym w Warszawie. Ceremonię wręczenia statuetek poprowadził aktor Arkadiusz Janiczek.

Wielkim zwycięzcą tegorocznych Orłów okazał się film „Obława” w reżyserii Marcina Krzyształowicza, który zgarnął statuetki w aż czterech kategoriach: Najlepszy Film, Najlepsze Zdjęcia, Najlepsze Kostiumy i Najlepszy Dźwięk. Po dwa Orły otrzymały filmy „Drogówka” (Najlepszy Scenariusz, Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska), „Jesteś Bogiem” (Najlepszy Montaż, Nagroda Publiczności) i „Pokłosie” (Najlepsza Główna Rola Męska, Najlepsza Scenografia).

W pozostałych kategoriach nagrody otrzymali: Roman Polański za film „Rzeź” w kategorii Najlepsza Reżyseria, Agnieszka Grochowska za film „Bez wstydu” w kategorii Najlepsza Główna Rola Kobieca, Joanna Kulig za film „Sponsoring” w kategorii Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca, Krzysztof Komeda i Mariusz Ostański za muzykę do filmu „Komeda, Komeda…” w kategorii Najlepsza Muzyka, Michał Urbaniak za film „Mój rower” w kategorii Odkrycie Roku, Danuta Szaflarska w kategorii Nagroda za Osiągnięcia Życia, film „Miłość” w kategorii Najlepszy Film Europejski i film „Wirtualna wojna” w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


7 − = pięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 061 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony